Nezaboravno sportsko-kulturno veče u Župi

Nezaboravno sportsko-kulturno veče u Župi

Večeras je u Župi bilo veče za pamćenje. Najbolja promocija Župe večeras su bili atletska trka, ali i nastupi dječjeg hora OŠ ''Dušan Bojović'', djece iz KUD Župa, pjevača Zorana Džiknića, recitacija pjesme autorke Žane Radulović i odlično izvođenje rok pjesama solista Branke Zečević i Nikole Karadžića.

Organizovanje ovih događaja proteklo je u najboljem redu zahvaljujući MZ Župa i organizaciji ''Župa u srcu''.

Atletska trka ''Župa 2017'' postala je tradicionalna i ove godine je okupila skoro sva značajna atletičarska imena Crne Gore. Oko 20-tak atletičara se nadmetalo u različitim kategorijama. Seniori su trčali dva kruga ili oko 8 km dok su ostali trčali 1 krug ili oko 4km staze koja promoviše i atletiku u Crnoj Gori, ali i Župu.

Manifestaciju su otvorili Milan Korać rukovodilac Sekretarijata za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje i Dragoljub Radulović predsjednik MZ Župa.

U seniorskoj konkurenciji bio je ubjedljiv Dragoljub Koprivica sa rezultatom 26:11. Drugo mjesto  je osvojio Igor Đapić, dok je treći bio Miloš Mikić. Četvrto mjesto je osvojio Veselin Petrušić, dok je najbolji župski atletičar Aleksandar Miletić, iako 8000 m nije njegova disciplina, zauzeo 5 mjesto.

Kod seniorki kao i prošle godine ubjedljivo je pobijedila Slađana Perunović. Druga je bila Rada Đurović, a treća Lidija Todorović.

U konkurenciji veterana jedini je učestvovao Milan Vujičić, a u konkurenciji rekreativki Marijana Šundić.

Kod rekreativaca zlato je osvojio Ukrajinac Oleksandr Fomenko, srebro Aleksa Maliković i bronzu Župljanin Luka Šundić.

Organizator MZ Župa se potrudio da pobjednici dobiju i prigodne nagrade tako da su kod seniora i seniorki prvonagrađeni dobili osim zlatnih medalja, pehara, novčanih nagrada od po 100 eura i ručni sat.

Srebreni su dobili po 60 eura i medalje, dok su bronzani dobili po 40 eura i medalje.

Takmičari u konkurenciji veterani i rekreativci su takođe nagrađeni medaljama.

MZ Župa je kao najboljem atletičaru sa prostora Župe ručni sat uručila Aleksandru Miletiću, mladom talentu čije vrijeme tek dolazi.

Nakon takmičarskog dijela uslijedili su nastupi horova OŠ ''Dušan Bojović'' i KUD Župa, a ovacije su zaslužili i nastupi najmlađih u KUD Župa. Zvucima narodne muzike prisutne je pozdravio i narodni pjevač Zoran Džiknić, dok je mladi guslar NIkola Krulanović pokazao svoje umijeće.

Na kraju su mladi počastvovani i koncertom sa rok zvucima u izvođenju solista Branke Đoković i Nikole Karadžića. Rok zvuci su se po prvi put na otvorenom širili prostranom župskom dolinom što je davalo posebnu draž čitavom događaju. Koncert je priređen zahvaljujući projektu organizacije Župa u srcu ''Zajedno za budućnost Župe'', a finansirala ga je Evropska unija kroz projekat Fors Montenegra ''Let's grow together with IPA 2''.

Ovo je po riječima organizatora motiv više da sledeća godina bude još uspješnija u organizaciji ovih događaja koji prerastaju u tradicionalne.

Galerija"Župa 2017"

Galerija koncert "Zajedno za budućnost"