Počela sanacija mosta kod Krstovača

Počela sanacija mosta kod Krstovača

Danas je počela sanacija mosta u mjestu Krstovače na saobraćajnici Nikšić- Župa. Radovi su došli nakon organizovanja protesta upozorenja od strane Mjesne zajednice Župa.

Po riječima Dragoljuba Radulovića predsjednika MZ Župa sami početak sanacije je potvrdio sa kolikom opasnošću su se svakodnevno suočavali učesnici u saobraćajuna ovom putu, pošto je prilikom samih početka radova došlo do obrušavanja materijala ispod asfaltnog zastora. ''Ovim se potvrdila opravdanost nezadovoljstva mještana Župe zbog stanja glavne saobraćajnice koja im je jedina veza sa Nikšićem. Stoga će se u naredom periodu insistirati na ubrzanju saniranja drugih kritičnih mjesta, posebno potencijalnih klizišta, u reonu Liverovićkog jezera.'' kaže Radulović i dalje dodaje:

 ''Opština je sa mjesnom zajednicom usaglasila izradu projekta za glavnu saobraćajnicu do kraja septembra 2018., a početkom ove nedjelje će se precizirati šta treba  odmah sanirati od kritičnih mjesta na dionici Rubeža-Krstovače. Takođe je usaglašeno da se naredne nedjelje počne sa asfaltiranjem ulica po župskim selima u dužini od oko 3km, a ista dinamika je potpisana i za 2018, 2019 i 2020 godinu, čime će se značajno poboljšati stanje putne infrastrukture u župskim selima, koje je sada u veoma lošem stanju. ''

Kako je poručio Radulović, mjesna zajednica će se i firmama koja svoje poslovanje oslanjaju na mjesnu zajednicu Župa obratiti sa zahtjevom da se i one, iz domena svojih mogućnosti,uključe u saniranje problema u mjesnoj zajednici, a to se prevashodno odnosi na firmu Uniprom metali.