Rasvjeta za najposjećenije mjesto u Župi

Rasvjeta za najposjećenije mjesto u Župi

Na inicijativu Savjeta MZ Župa danas su počeli radovi na rekonstrukciji rasvjete prema manastiru sv. Luke, koja nije u funkciji pune dvije decenije. 

Zemljane radove  će izvesti Crkveni odbor, a potrebni elektro-materijal i ugradnju istog obezbijedila je MZ Župa preko Opštine Nikšić.

Na ovaj način će se, kako nam je kazao Predsjednik MZ Župa, koliko toliko urediti prilaz ovoj svetinji, koju posebno u ljetnjim mjesecima obiđe hiljade vjernika, a u mnogome će se poboljšati bezbjednost omladine iz Župe kojima je navedena ulica omiljeno večernje izletište.

Kako nam je saopštio gospodin Radulović, MZ je uputila zahtjev Opštini Nikšić da se postavi rasvjeta na glavnoj  saobracajnici u reonu Liverovićkog jezera, od Krstovača do prvih kuća u Liverovićima što bi doprinijelo bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju imajući u vidu veliki broj odrona na navedenoj dionici.  ''Očekujemo pozitivan ishod i ovog zahtjeva, posebno ako se uzme činjenica da se za ovu namjenu mogu iskoristiti stubovi koji su postavljeni od strane firme M-tel koja po župskim selima već oko dva mjeseca postavlja potrebnu infrastrukturu za svoje usluge.'' - dodao je Radulović

Uz puno angažovanje Savjeta MZ Župa, u narednom periodu se očekuje niz aktivnosti koje će doprinijeti poboljšanju uslova života mještana Župe, o čemu će mještani biti blagovremeno obaviješteni. Ni od jednog zahtjeva koje je Savjet uputio prema Opštini Nikšić i državnim organima Župljani neće odustati poručuju iz ove mjesne zajednice.