Šansa za župske organizacije i ustanove

Šansa za župske organizacije i ustanove

 15.11.2017 - OTVOREN PRVI POZIV ZA PODNOŠENJE PREDLOGA PROJEKATA U OKVIRU PROGRAMA PREKOGRANIČNE SARADNJE SRBIJA-CRNA GORA 2014-2020

Vlada Republike Srbije, Ministarstvo finansija, Sektor za ugovaranje i finansiranje programa iz sredstava EU (CFCU) u saradnji sa Ministarstvom za evropske integracije Vlade Republike Srbije i Ministarstvom evropskih poslova Crne Gore objavljuje Prvi poziv za podnošenje predloga projekata.

Projekti će biti finansijski podržani iz IPA budžeta prekograničnog programa Srbija-Crna Gora za 2014. i 2015. godinu. 

Ciljevi upravo objavljenog Prvog poziva za dostavljanje predloga projekata, u okviru Programa prekogranične saradnje Srbija-Crna Gora 2014-2020, predviđeno je da se realizuju kroz dva tematska prioriteta:

• Promocija zapošljavanja, mobilnost radne snage i socijalna i kulturna inkluzija u prekograničnoj oblasti sa posebnim ciljem povećanja zapošljivosti i mogućnosti zapošljavanja;

• Zaštita životne sredine, promovisanje ublažavanja efekata i prilagođavanja klimatskim promjenama, sprječavanje rizika i upravljanje rizikom sa posebnim ciljem zaštite prirodnih resursa.

Aktivnosti finansirane kroz projekte mogu se sprovoditi samo na programskom području.

Predloge projekata slati poštom, dostaviti lično ili putem kurirske službe na sledeću adresu:

Ministarstvo finansija Sektor za ugovaranje i finansiranje programa iz sredstava EU (CFCU) Odeljenje za organizaciju postupka ocenjivanja ponuda i ugovaranje Sremska 3-5, V sprat, 11000 Beograd, Republika Srbija 

Rok za dostavljanje rezimea projekata je 26. januar 2018. (u slučaju lične dostave, rok za prijem je 15:00 sati istog dana).

Prijave koje budu podnijete poslije ovog roka biće isključene iz procesa ocjenjivanja.

Ovim pozivom za podnošenje predloga projekata su opredijeljena sredstva u iznosu od 2,04 miliona evra koja će biti dodjeljivana u formi donacije (bespovratne finansijske pomoći), pri čemu korisnici obezbjeđuju, u vidu sufinansiranja, minimum 15% ukupnog budžeta predloženog projekta iz sopstvenih izvora, ili iz sredstava koja nijesu iz budžeta Evropske unije.

 Minimalni iznos donacije po ugovoru je 120.0000 evra dok je maksimalni iznos 400.000,00 evra.