Stpendije za najbolje

Stpendije za najbolje

U ime Savjeta mjesne zajednice Župa danas je predsjednik Savjeta Dragoljub Radulović uručio rješenja o stipendiranju za dva najbolja studenta mjesne zajednice Župa Nikšićka. Ove godine su to student Fakulteta za saobraćaj, komunikacije i logistiku Zorica Filipović koja sa prosječnom  ocjenom 9.83 i student Fakulteta političkih nauka-smjer novinarstvo Anđela Peković,  koja je u dosadašnjem studiranju imala prosječnu ocjenom 9.70.

Predsjednik Savjeta mjesne zajednice je izrazio zadovoljstvo što mjesna zajednica Župa ima kod mlade populacije izuzetan potencijal i izrazio nadu da će dobitnice stipendije u narednom periodu kroz svoje aktivnosti doprinijeti razvoju mjesne zajednice. ''Mjesna zajednica stipendiranjem studenata nastoji da da posticaj narednim generacijama kako bi postizali što bolje rezultate u školovanju što što će kao rezultat sigurno imati razvoj našeg mjesta. Savjet mjesne zajednice će i u narednom periodu nastojati da svojim aktivnostima doprinese poboljšanju uslova života mještana Župe Nikšićke, sa posebnim akcentom na mlađu populaciju.'', dodao je Radulović

Službenik opštine Nikšić Milan Dragnić je poželio dobitnicima stipendije sve najbolje u narednom periodu, sa željom da postignu puni uspjeh u životu.

Studentkinja Zorica Filipović je kazala da joj je zadovoljstvo što je postala stipendista mjesne zajednice i kazala da su ovo baš značajni iskoraci koje mjesna zajednica čini za svoje mlađe generacije i da će u narednom periodu pokušati da opravda dobijeno povjerenje. 

Studentkinja Peković Anđela je kazala da je ponosna što je dobitnik stipendije i poručila da će u narednom periodu nastojati da svojim aktivnostima doprinese razvoju mjesne zajednice.

Mjesna zajednica je prošle godine po prvi put uvela praksu da stipendira najboljeg studenta i to je u prošloj godini bila Marija Mitrović. Iznos mjesečne stipendije je 50 eura.