Uskoro rukometni klub u Župi

Uskoro rukometni klub u Župi

Danas je u prostorijama OŠ "Dušan Bojović" održan sastanak na kojem su osim direktorice škole Vesne Mijušković i nastavnika, prisustvovali predsjednik rukometnog kluba Čelik iz Nikšića Svetozar Bulatović sa saradnicima, među kojima je bio i Grujica Šundić tehnički direktor Montenegro airlinesa, koji je prvo znanje stekao u ovoj školi. Sastanku je prisustvovao i predsjednik MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović, potpredsjednik Savjeta MZ Radovan Mirković i službenik mjesne kancelarije Milan Dragnić.

Tema sastanka je bila osnivanje rukometnog kluba u okviru OŠ "Dušan Bojović"

Direktorica škole se zahvalila svima na današnjem prisustvu i izrazila veliko zadovoljstvo što se nalazi na mjestu direktora ove ustanove. Ona je upoznala goste o tradiciji škole i o uspjesima koji postižu župski učenici.

Predsjednik rukometnog kluba Čelik Svetozar Bulatović je u svom izlaganju izrazio zahvalnost što je došlo do ovog sastanka u superlativu govorivši o ljepotama Župe. Tokom razgovora sa prisutnima kazao je da će se odmah krenuti sa osnivanjem kluba. Djeca koja budu selektirana za klub imaće sve besplatno, od opreme, rekvizita do besplatnog praćenja zdrastvenog stanja igrača.

Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović je izrazio zahvalnost što je inicirana ideja o osnivanju rukometnog kluba i upoznao goste o aktivnostima mjesne zajednice koje su prevashodno usmjerene na poboljšanje uslova za najmlađe stanovnike naše mjesne zajednice. Konstatovao je da ovakve ideje idu u prilog najmlađim stanovnicima mjesne zajednice, a ako i jedan polaznik budućeg kluba napravi uspjeh u karijeri svi koji su prisustvovali ovom sastanku su pobjednici.

Grujica Šundić je poklonio školi jedan broj knjiga i konstatovao da mu je zadovoljstvo što je danas u školi u kojoj je stekao prva znanja. kazao je da prati dešavanja u mjesnoj zajedici i izrazio zadovoljstvo što prethodnom periodu iz Župe dolaze lijepe aktivnosti.

Predsjednik mjesne zajednice Dragoljub Radulović je kazao, udaljem toku sastanka da za djecu iz Župe predstavlja veliki problem što nemaju adekvatne prostorije u kojim bi iskazali svoj talenat i zatražio od gospodina Bulatovića da za potrebe naše mjesne zajednice obezbijedi projekat sportske dvorane što bi za mjesnu zajednicu bila odskočna daska za dalji razvoj i čvrsto obećao da će mjesna zajednica obezbijediti sredstva za realizaciju projekta izgradnje dvorane izražavajući uvjeravanje da će se u realizaciji projekta uključiti Ministarstva sporta i prosvjete Crne Gore. Gospodin Bulatović je sa odušuvljenjem prihvatio ovu ideju predsjednika mjesne zajednice što je naišlo na odobravanje svih prisutnih.

Na kraju sastanka su doneseni sledeći zaključci:

-da se odmah krene sa selektovanjem učenika za dvije muške i jednu žensku selekciju i ovu aktivnost završiti do kraja ove godine kako bi se klub odmah priključio takmičenjima

-da se oko 10.januara prezentira projekat sportske dvorane koja bi zadovoljavala sve standarde.

-da se odmah krene u realizaciju projekta sa okvirnim rokom da se u toku 2018.godine počne izgradnja  dvorane.

Samo održavanje današnjeg sastanka predstavlja značajan iskorak za našu mjesnu zajednicu, a ako dođe do realizacije navedenih zaključak u mjesnoj zajednici više ništa neće biti isto na zadovoljstvo svakog stanovnika.