Veče Željka Šapurića i prijatelja

Veče Željka Šapurića i prijatelja

Veče kada fotografije progovore o jednom kraju i njenim ljudima. To je svakako bilo večeras na izložbi fotografija Željka Šapurića koju je organizacija Župa u srcu organizovala u Župi. Fotografije su progovorile ne samo o tome već i o umjetnosti samog autora. Umjetnosti da uhvati trenutak što je i san svakog fotografa. Izložba je organizovana u sklopu projekta ''Zajedno za budućnost Župe'' kojeg finansira Evropska unija preko projekta Fors Montenegra "Let's grow together with IPA2".

U pozdravnom govoru Jovo Radulović je pozdravio prisutne iskazujući zahvalnost gostima na prisustvu. On je kazao da su Župljani prihvatili Željka kao dio Župe. ''Nije bilo događaja u poslednjih desetak godina koji se desio u Župi, a koji Željko nije svojim objektivom ''uhvatio'' i večeras on treba u Župi da se osjeća kao kod kuće.''

O Željkovom radu govorio je i akademski slikar Miomir-Mišo Vemić otkrivši javnosti da je Željko osim što je fotograf i veliki kolekcionar. Brojni sakupljeni fotoaparati, fotografije Nikšića, knjige i monografije o Nikšiću i mnogo toga još svrstavaju Željka u jednog od najvećih kolekcionara Nikšića.

Željko je imao osjećaj za trenutak i trčao je za njim otuda su i nastale najbolje fotografije i zbog toga je Željko neprevaziđen, zaključio je Vemić.

Skromno, ali i sa tremom Željko se zahvalio organizatorima i prijateljima koji su došli na otvaranje.

Na kraju je Jovo Radulović ovom umjetniku poklonio fotografiju fotografisanu u njegovom radnom ateljeu.

Za organizaciju Župa u srcu još jedan uspješno organizovan događaj u nizu događaja koje je priredila Župljanima ove godine. Sve fotografije ostaju u Domu Carine i biće dostupne Župljanima kao stalna postavka.

 LINK GALERIJA