Na Zagradu počinje sa radom vrtić

Na Zagradu počinje sa radom vrtić

Na inicijativu Savjeta mjesne zajednice Župa u naselju Zagrad je oformljena jedinica vrtića. Po skraćenom programu vrtić je počelo pohađati oko petnaestak djece iz tog mjesta. Na ovaj način izašlo u susret roditeljima koji nijesu mogli uskladiti svoje obaveze da djecu voze u vrtić " Mačak" u Miolju Polju, a isto tako izbjegava se rizik prevoza djece posebno u zimskom periodu. 

Nastava za djecu će se izvoditi u prostorijama područne jedinice "OŠ "Dušan Bojović", a u narednom periodu će se izvesti i potrebni radovi u jednoj od prostorija  kako bi se obezbijedili optimalni uslovi za obavljanje nastave za predškolce.
Savjet mjesne zajednice, kako je saopštio Predsjednik Savjeta Dragoljub Radulović, izražava zahvalnost direktorici JPU "Dragan Kovačević" koja je sa zadovoljstvom prihvatila navedenu inicijativu i koja je za kratko vrijeme bezbijedila svu potrebnu saglasnost i opremu za izvođenje nastave. “Takođe se zahvaljujemo i direktorici OŠ " Dušan Bojović " na iznalaženju mogućnosti da se obezbijedi prostorija za izvođenje nastave. Zadovoljni smo što je i Ministarstvo prosvjete odmah dalo saglasnost na ovu inicijativu mjesne zajednice.”, dodaje dalje Radulović.
Savjet mjesne zajednice kroz ovu inicijativu nastojao da se sva djeca iz mjesne zajednice dovedu u isti položaj, pošto djeca iz navedenog sela većinom, prevashodno zbog udaljenosti, nijesu pohađala nastavu u vrtiću "Mačak".