Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Akcija čišćenja otpada u Župi 21. septembra

Organizacija Župa u srcu je za 21. septembar zakazala veliku akciju čišćenja divljih deponija u Župi pod nazivom ”Da, biram čisto”. Akcija počinje u 10h, a čistiće se najmanje dvije lokacije u toku Gračanice u Carinama i kod Ostrovaca u Jugovićima. Zavisno od broja učesnika i odziva moguće je da će biti sprovedene akcije i na drugim lokacijama. Ideja je da se što veći broj učesnika, prvenstveno Župljana uključi kako bi poslali svim drugim mjestima sliku kako i na koji način se možemo boriti protiv divljih deponija i na taj način obezbijediti čistiju sredinu za život.

Zakazani događaj je nastavak akcije čišćenja i mapiranja divljih deponija u Župi, a realizuje se u sklopu projekta ”Da biram čisto” kojeg sprovodi organizacija Župa u srcu. Ovaj projekat je podržan kroz program ,,Za jači glas organizacija građanskog društva”, koji realizuje Fond za aktivno građanstvo – FAKT, a finansira Američka ambasada u Podgorici. 

Župa u srcu poziva i druge organizacije, prvenstveno ekološke i njihove članove da se uključe i pomognu nam u akciji. Očekujemo da će se akciji odazvati i predstavnici firmi i drugih organizacija, predstavnici mjesne zajednice i drugih državnih institucija.

Zainteresovani mogu potvrditi učešće u akciji na telefon 069 435 785 ili mail zupausrcu@gmail.com

Za učesnike su obezbijeđene rukavice i kese, a nakon akcije su planirani druženje i osvježenje kod Doma u Carinama.

 

  #USpartnerMNE #SADzaAktivneGradjane

 #USforActiveCitizens

 #faktcg

 #zupausrcu

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top