Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

APP ,,Čuvari šuma” u službi prirode

APP ,,Čuvari šuma” u službi prirode

Android aplikacija za mobilne uređaje „Čuvari šuma“, koja je nedavno kreirana u projektu „Održivo upravljanje šumama za sve“ pruža mogućnost svim građanima i ljubiteljima prirode da aktivno učestvuju u zaštiti šuma od nelegalnih aktivnosti po pitanju problema bepravne sječe, ali i podmetanja požara. Aplikacija je dostupna na Google play store i lako se može prenijeti na android telefon.

“Korišćenje aplikacije vrlo je jednostavno. Kada dođete na lokaciju gdje smatrate da su izvršene nelegalne radnje, pokrenite aplikaciju. Kliknite na opciju Pošalji prijavu. Zatim kliknete na polje Lokacija i klikom na strelicu u desnom donjem uglu prikazaće Vam se Vaša trenutna lokacija. Da je potvrdite, kliknite opciju Odaberi lokaciju. Zatim popunite ponuđene opcije koje se odnose na broj posječenih stabala, Vrstu drveća, Opštinu i Kratak opis sječe sa podacima kojima raspolažete. Možete ostaviti svoje ime i prezime ili anonimno prijaviti sječu. Napravite fotografiju nelegalne sječe ili snimite kratak video. Nakon toga ostalo je samo da provjerite podatke koje ste unijeli, zatim kliknete dugme Pošalji, i prijava je napravljena”, ukratko objašnjava način korišćenjna Miodrag Karadžić iz NVO Društvo mladih ekologa, organizacije koja u saradnji sa Župa u srcu realizuje projekat.
Prijave iz aplikacije će služiti kao mehanizam informisanja javnosti i nadležnih institucija koje će na jednom mjestu moći da imaju uvid u aktivnosti sječe i samim tim adekvatno reaguju”, pojasnili su organizatori aplikacije.
Oni se nadaju da će se građani aktivno uključiti i pomoći kako bi se nelegalne aktivnosti u šumarstvu smanjile  što će biti benefit cijelog društva.
Mobilna aplikacija izrađena je u okviru projekta „Održivo upravljanje šumama za sve“, koji realizuje NVO Društvo mladih ekologa Nikšić u partnerstvu sa NVO Župa u srcu. Projekat finansiraju Evropska unija i Vlada Crne Gore.

 

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top