Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Arheološko otkriće u Voltici

U Voltici su dva dječaka Vuk Pavlović i David Miletić prije izvjesnog vremena pronašli predmet nalik topovskom zrnu. Ovaj neobičan predmet na sebi ima okrugle izbočine, a do nekog stručnog ispitivanja se ne zna koliko je star i opasan. Predmet se sada nalazi u rukama predstavnika Starog sela Dragana Mićkovića koji nas je informisao o ovom otkriću. Po njegovim riječima ovaj predmet stanovnici Starog sela neće predati nikom dok se ne riješi pitanje propadanja Voltice. Voltica iako pod zaštitom države sve više propada, a sa njom ide i dio tradicije i istorije župskog naroda. 

Organizacija Župa u srcu je bezuspješno slala zahtjeve kako Ministarstvu kulture tako i Sekretaru za kultutru opštine Nikšić, inače Župljaninu porijeklom, Milanu Koraću kako bi se ovo vrijedno zdanje obnovilo i pretvorilo u muzej.
Obećanje da će ovo zdanje biti sačuvano i obnovljeno dao je i Potpredsjednik Vlade Milutin Simović prilikom dolaska u Župu prije mjesec.
Da li će se obećanja ispuniti ostaje da se vidi, a do tada će Voltica čuvati mnoge tajne poput predmeta pronađenog u njoj.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top