Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

”Čedov most” spaja Župljane

U srijedu 13. septembra u 15 časova svečano će biti otvoren most za pješake na rijeci Gračanici. Organizacija Župa u srcu je kroz projekat Male akcije veliki doprinos, koji je finansiran od strane Fonda za aktivno građanstvo, obezbijedila dio sredstava animirajući i ostale u zajednici da pomognu da se višedecenijski problem riješi na adekvatan način i na zadovoljstvo mještana Župe. Dio mještana se sa zadovoljstvom uključio u akciju, dok je mjesna zajednica Župa obezbijedila zahtjevima za sponzorstvo i pomoć preko Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja Crne Gore, zatim donacijom Milisava Ćira Ćipranića u betonu i ogradi i sponzorstvom ”Nikšićkog mlina” A.D. veći dio potrebnih sredstava za izgradnju mosta.

Drvena greda širine tridesetak centimetara, po riječima Čeda Pavlovića koji je na rijeci postavio davne 1980. godine, je od tada za mnoge Župljane, a naročito župske đake bila svakodnevni prelaz preko rijeke. Nerijetko se dešavalo da su pješaci upadali u nabujalu Gračanicu koja je u par navrata bila i pogubna.

Sada je na mjestu drvene grede godine nikao novi simbol koji će spajati Župljane na dvije obale Gračanice. Most koji će spajati generacije i vrijeme, simbol je zajedničkog rada i sloge stanovnika ovog kraja. Baš onako kao što Ivo Andrić kaže: ”svuda na svijetu, gdje god se moja misao krene ili stane, nailazim na vjerne i ćutljive mostove kao na vječitu i vječno nezasićenu ljudsku želju da se poveže, izmiri i spoji sve što iskrsne pred našim duhom, očima i nogama, da ne bude dijeljenja, protivnosti ni rastanka.”

I dok se MZ Župa, ali i pojedini članovi u zajednici uz veliki rad i zalaganje trude da obezbijede uslove za normalan život u Župi, župski novac troši Opština Nikšić bez namjere da ga vrati Župi. To se naročito vidi ove godine po brojnim aktivnostima koje su urađene na dobrobit Župe.  

Na veliku žalost Župljana vodovod je još uvijek neriješeno pitanje, ostala infrastruktura takođe, a rad same mjesne zajednice, rad organizacija civilnog društva i građana, pored činjenice da Župa prihoduje u budžetu Opštine Nikšić 1,5 miliona, biva finansiran najviše ličnim angažovanjima ljudi koji vole svoj zavičaj i koji nikako neće dozvoliti da se ovakvo stanje produži na štetu Župe.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top