Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Čeka se Vladin stav

Predsjednik MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović je nakon ispostavljenih zahtjeva sa održanog zbora Župljana obavio kratak razgovor sa potpredsjednikom opštine Nikšić Draganom Perovićem.

Potpredsjednik Perović je na razgovoru saopštio da će rukovodstvo opštine Nikšić ispoštovati sve ono što je dogovorila sa MZ Župa, a tiče se asfaltiranja seoskih puteva, poboljšanja vodosnadbijevanje, idr.

Potpredsjednik Perović je saopštio predstavniku mjesne zajednice da opština Nikšić nema sredstava bez za rekonstrukciju 2 km glavne saobraćajnice i da su razgovarali sa vlasnikom firme Uniprom metali Veselinom Pejovićem koji je kazao da u ovom trenutku ne može učestvovati u saniranju navedene dionice.

Predsjednik MZ je kako je kazao u tom razgovoru saopštio da su mještani Župe iznijeli svoje zahtjeve i neće odustati ni od jednog.

 ”Čekamo reakciju Vlade da organizuje traženi sastanak na kojem bi se precizirali zahtjevi MZ i koja bi bila garant za ispunjenje istih. U suprotnom će se Župljani porodično, ponovo okupiti 07.04.2019.g, i otpočeti blokadu teretnog saobraćaja kroz Župu, jer su ugroženi životi mještani usled stanja glavne saobraćajnice.” najavio je Radulović

Kako se ovih dana može, među meštanima čuti, na protest će povesti i svoju djecu, tako da će od 08.04.2019.god. biti ugroženo i odvijanje nastave u OŠ “Dušan Bojović”.

Danas je od strane Ministra sporta upućen poziv za sastanak sa predsjednikom Savjeta MZ i isti će biti održan u utorak.

U svoj ovoj priči najznačajnija je garancija Vlade Crne Gore za ispunjavanje zahtjeva smatraju u Mjesnoj zajednici Župa. Da li će je biti ostaje da se vidi u narednim danima. Jedno je sigurno Župljanima nema nazad.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top