Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Da li će inicijative MZ Župa biti realizovane?

U saopštenju koje smo dobili od Predsjednika MZ Župa Dragoljuba Radulovića informisani smo da je danas, na zahtjev Savjeta MZ Župa, održan sastanak sa rukovodstvom Opštine Nikšić. Savjet MZ je kao prioritetne teme sastanka izdvojio raspodjelu koncesionih sredstava, rekonstrukciju glavne saobraćajnice Nikšić-Župa, zatim asfaltiranje prioritetnih makadamskih ulica po selima.

Na sastanku je dogovoreno da se novčana sredstva koje Opština Nikšić prihoduje po osnovu koncesije za rudu boksit preusmjeravaju za izgradnju infrastrukture po župskim selima. Dogovoreno je da se na glavnom putu odmah saniraju kritična mjesta kao što je most kod Krstovača, klizište kod kuće  Bošković, dionica pored Liverovićkog jezera gdje će se skinuti kritične kosine i postaviti zaštitne mreže, postaviti zaštitne bankine. Oko 20 marta počeće sanacija udarnih rupa. Čim se formira nova Opštinska uprava organizovaće se sastanak kako bi se definisala dinamika potpune rekonstrukcije glavne saobraćajnice.
Početkom naredne nedjelje komisija koju formira Opština Nikšić će zajedno sa predstavnicima sela u Savjetu MZ obići sve makadamske ulice i utvrditi najprioritetnije koje urgentno treba asfaltirati. Prioritet će imati mjesta gdje su veći usponi i gdje nasipanje nema nikakvog efekta.
Takođe je dogovoreno da početkom naredne sedmice izađu predstavnici stručne službe Opštine Nikšić kako bi se definisali potrebni radovi na objektu MZ Župa.
Dogovoreno je da već danas počne popravka kvarova na postojećoj rasvjeti, a u narednom periodu će se nastaviti postavljanje rasvjete u djelovima Zupe gdje je nema.
Početkom mjeseca će se organizovati sastanak predstavnika Opštine, MZ i firme Uniprom metali kako bi se dogovorili o drugim aktivnostima koje bi doprinijele što boljim životnim uslovima mještana Župe.
Takođe je konstatovano da su počele aktivnosti oko vodosnadbijevanja koje su dogovorene potpisanim sporazumom iz januara ove godine i potvrđeno da se ove godine konačno mora riješiti pitanje vodosbadbijevanja u MZ Župa.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top