Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Do povratka majstora đaci neće u učionice

Do povratka majstora đaci neće u učionice

Na molbu direktora Mićkovića da odustanu od zabrane pohađanja nastave, što prvenstveno šteti djeci, roditelji su ostali pri svojoj odluci

Nikšić – Nakon uzaludnog dvonedeljnog pokušaja da izdejstvuju nastavak rekonstrukcije područnog odjeljenja u Zagradu kod Nikšića, roditelji 29 đaka odlučili su da im od juče ne dozvole da više pohađaju nastavu u matičnoj školi „Dušan Bojović“ u Mioljem Polju, do koje su minulih mjesec i po putovali autobusom. 
Predstavnik sela u Odboru Mjesne zajednice Župa nikšićka i roditelj, Ilija Đilas, objasnio je, na protestnom zboru ispred područnog odjeljenja, da su se na tu nepopularnu mjeru odlučili zbog toga što nadležni ništa nijesu preduzeli da se završi rekonstrukcija školske zgrade. 
– Poslije lanjske zabrane djeci da nastavu pohađaju u ruiniranoj zgradi, a nakon višegodišnjih obećanja, predstavnici opštine i Ministarstva prosjete čvrsto su garantovali da će ona biti rekonstruisana do početka ove školske godine. Ali, radovi su kasnili zbog problema u tenderskoj proceduri, tako da ih je nikšićka privatna firma „Temko“ počela tek 23. jula i trebalo je da ih završi do 1. oktobra. Mi smo pristali da za to vrijeme naša djeca nastavu pohađaju u matičnoj školi, do koje ih prevoze autobusom 12 kilometara okolo ili pet prečicom, veoma lošim putem. Međutim, prije tri sedmice, izvođač nas je obavijestio da je zbog nedostatka finansijskih sredstava prinuđen da prekine radove, jer mu opština duguje oko 140 hiljada eura za gotovo dvije trećine do sada završenih radova na projektu vrijednom 190 hiljada. O tome smo obavijestili opštinu i ministarstvo uz upozorenje da, ukoliko se prekine rekonstrukcija, nećemo dozvoliti djeci da dalje idu u matičnu školu, ali ništa nije preduzeto da se dug plati, pa je „Temko“ dan poslije roka za predaju ključeva prekinuo radove – kaže Đilas, tvrdeći da žitelji Zagrada neće dozvoliti djeci da nastavu pohađaju u matičnoj školi, dok se majstori ne vrate na zgradu područnog odjeljenja. 
Direktor OŠ „Dušan Bojović“ Borislav Mićković potvrdio je priču mještana podsjećajući da su problemi nastali već prilikom prvog računa koji je izvođač ispostavio 20. avgusta – po završetku gornje ploče, ali je, uprkos dugu, radove nastavio nakon obećanja da će investitor ispuniti sve obaveze, što do sada nije učinio. 
Na molbu direktora Mićkovića da odustanu od zabrane pohađanja nastave, što prvenstveno šteti djeci, roditelji su ostali pri svojoj odluci ostali da bi, kako rekoše Ranko Đilas i Zoran Džoganović, „privoljeli“ nadležne da preduzmu mjere za završetak rekonstrukcije školske zgrade, za šta su sredstva još prije dvije godine opštini uplaćena od koncesija Rudnika Boksita.

G.K. (Izvor Pobjeda)

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top