Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dokle će se rizikovati životi mještana Župe?

U saopštenju koje smo dobili od predstavnika MZ Župa Dragoljuba Radulovića se navodi sledeće: ”Dio članova Savjeta MZ  Zupa Nikšićka, sa nekoliko mještana i dva radnika koji rade na održavanju vodovoda uspio je nadljuskim naporima da se probije do izvorišta u Blacama morakovskim kako bi pokušali naći zamrzla mjesta na vodovodnoj mreži zbog kojih mještani Župe već pet dana nemaju vodu. Posle šest časova iscrpljujucih radova ponovo je uspostavljeno vidisnadbijevanje i voda je počela stizati u župska domaćinstva. Ova situacija je jos jednom pokazala sve javasluke prilikom izgradnje vodovoda, jer su začepljena bila u cijevima koje su bile na površini nezagrnute. Potvrdila se po ko zna koji put tvrdnja da su ogromna sredstva koja su ulozena u župski vodovod utrošena mimo ikakvog plana zasto najveću krivicu snosi rukovodstvo Opštine koje ovom problemu neće ili ne želi da priđe na zakonski način. Pitamo gospodu iz Opštine Nikšić ko bi bio odgovoran da je danas nekome od ovih mještana falila dlaka sa glave. Dokle ćete rizikovati živote mještana Župe imajući u vidu da navedeno vodizvorište ni na koji način ne zadovoljava zdravstveno-bezbjedonosne uslove. Javno Vas pozivamo da nam kažete do kada mislite da savijate glavu pred ovim problemom. Pozivamo premijera Markovića i ministra Simovića da nam konačno, kad to rukovodstvo Opštine ne želi, saopste da li MZ Župa nikšićka zaslužuje da ima uredno vodosnadbijevanje ili će se nastaviti sa javašlukom i improvizacijom. Župa i Župljani to ne zaslužuju i vise neće da čekaju.”

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top