Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dom u Bjeloševini dobio novi krov

Zajedničkom aktivnošću Savjeta mjesne zajednice Župa Nikšićka i radovima mještana sela Bjeloševina u prethodna dva dana zamijenjena je kompletna krovna konstrukcije na Domu omladine u tom selu. Kako se na navedenom objektu već duži niz godina nije ništa ulagalo došlo je do propadanja krovne konstrukcije pa je u protekla dva dana akcijom dvadesetak meštana zamijenjen, crijep, kantinjeli, grede, a postavljeni su i oluci. U narednom periodu urediće se i unutrašnjost objekta, pa će isti biti doveden u potpuno funkcionalno stanje. Ovaj dom su mještani Bjeloševine sagradili 1963. godine, a dio imanja po kazivanju mještana za izgradnju doma dao je Ćirak Korać.

Ovo je samo jedan u nizu domova omladine po župskim selima koji su većinom zalaganjima mještana rekonstruisani u prethodne nekolike godine. Tako je izvršena rekonstrukcija istih u selima Liverovići, Carine, Jugovići, Staro Selo, Dučice. Kako je kazao predsjednik Dragoljub Radulović u narednom periodu MZ Župa će nastojati da se ista aktivnost odradi u selima Morakovo i Oblatno. Osim mještana i mjesne zajednice u rekonstrukciji je jednim dijelom učestvovala i opština Nikšić.

,,Kroz ove aktivnosti želja nam je bila da ne dozvolimo propadanje objekata koji su gradili naši preci.  Ovi domovi su nekad imali veći značaj, pa se nadamo se da će u narednom periodu biti osmišljeni i sadržaji koji će biti realizovani u navedenim objektima.” – poručio je Radulović

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top