Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ekološki problemi koji su prenijeti u Novu godinu

Izlivanje voda iz rudokopa u rijeku Gračanicu i Liverovićko jezero problem je koji kulminira svake godine sa pojavom velikih kiša. Tako je bilo i 29. decembra kada je došlo do velikog zamućenja voda Liverovićkog jezera. Kako je jezero počelo prelivati te vode su se slile direktno u Zetu čime ovaj ekološki problem poprima državni i internacionalni karakter. O ovom poslednjem izlivanju i zamućenju smo, osim lokalne uprave, 30. decembra obavijestili i novo Ministarstvo ekologije, prostornog planiranja i urbanizma tražeći hitnu reakciju i rezultate analiza radi obavještavanja javnosti i građana Župe o eventualnoj štetnosti. Očekujući brzu reakciju dočekasmo Novu godinu sa nevjericom da li će se rješenje ovog problema naći u 2021. godini.

Poslije brojnih dopisa kako državnim tako i lokalnim institucijama rezultat je da se ovaj problem kao i problem nerekultivisanih rudokopa prenosi iz godine u godinu. Osim problema rudokopa u 2021. smo prenijeli probleme ,,razastiranja” otpada na divljim deponijama kako u rječnom koritu tako i pored puteva, u šumama i drugim mjestima. Tu su problemi neriješene kanalizacije iz većine domaćinstava koja je svedena u potoke i dalje u sliv rijeke, problem izazivanja požara, problem nelegalne sječe šuma, eksploatacije pijeska i brojnih drugih

Ovi ekološki problemi postaju svakodnevnica i samim građanima koji izgleda samo ,,gledaju svoja posla” ili im to nije prioritet u listi prioriteta. Nažalost prethodna godina je pokazala koliiko su druge teme važnije građanima, pa čak i one internacionalne od ekoloških problema koji se trebaju riješiti u Župi.

Sve su ovo problemi kojima trebamo da se pozabavimo u narednoj i narednim godinama ukoliko želimo da stvorimo bolje mjesto za život u Župi. Nadamo se da će se građani više uključiti u rješavanje ovih problema i u aktivnosti koje sprovodimo u Župi. Mi ćemo svakako nastaviti djelovanje u rješavanju ovih problema i u tekućoj i narednim godinama.

NVO ,,Župa u srcu”

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top