Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ide novi protest i blokada teretnog saobraćaja

Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović obavijestio je nadležne državne organe o novom protesnom okupljanju Župljana 07. aprila u 11i55h ispred kancelarije MZ Župa nakon što od nadležnih državnih institucija, opštine Nikšić i firmi koje eksploatišu rudu nijesu dobijena uvjeravanja da će zahtjevi prethodnog zbora biti ispunjeni. Nakon okupljnja građani će se uputiti ka Kamenom Krstu gdje će se zaustaviti vas teretni saobraćaj župskom glavnom saobraćajnicom. Kako je najavljeno mještani će se nadalje okupljati svakodnevno sve dok ne bude izgleda da će se zahtjevi zbora ispuniti, a saobraćajnica dovesti u stanje bezbjednosti za ponajviše župsku đecu. Mjesto okupljanja će se mijenjati od Krstovača do Kamenog Krsta u skladu sa razvojem situacije i zahtjevima mještana. O eventualnim promjenama građani će biti obaviješteni preko sredstava informisanja i portala zupa.today.

Da su zahtjevi i postupci mještana opravdani govore i podaci da koncesionar nikada nije dobio saobraćajnu dozvolu za prevoz rude župskom cestom, a koja je bila i jedan od uslova za dobijanje koncesije za eksploataciju rude boksita. Nakon svega će se podvući crta i vidjeti koliko je i ko odgovoran za neplansku i neodrživu proizvodnju na kopovima crvenog boksita u Župi.

 

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top