Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ignorisanje Opštine i novi protest Župljana

Čelnici Opštine Nikšić nastavili su sa praksom ignorisanja zahtjeva da se rješavaju osnovni životni problemi najveće mjesne zajednice Župa Nikšićka.

Prošlo je više od 20 dana od kada je u Župi Savjet MZ Župa organizovao protest i tražio od Predsjednika Opštine Marka Kovačevića da Opština ispuni dogovoreno početkom godine, a da se niko od njih nije udostojio da napravi sastanak u cilju rješavanja problema.

Na Zboru su doneseni zaključci na koje se čelnici Opštine Nikšić nijesu okrenuli dokazujući naopakost njihovog bitisanja u lokalnoj vlasti koja bi trebala da bude u službi svojih građana, a ne da se služi podmetanjima i proturanjem lažnih informacija kojima sa svojim malobrojnim poslušnicima žele da zbune javnost.

Kako bi ukazali na devijantnost lokalne vlasti i istrajnost u zahtjevima koji su život sadašnjih i budućih generacija Savjet MZ Župa će 19.08.2023. u 11h u mjestu Krstovače organizovati jednosatni protest u mjestu Krstovače.

Evo zaključaka koji su doneseni na Zboru a koji se ignorišu od strane Marka Kovačevića i Opštine Nikšić:

 

Prvi zaključak je da se odmah krene u realizaciju dogovorenog sa predstavnicima Opštine Nikšić od prije godinu:

– asfaltiranje 5km seoskih puteva za 2023.,

– završetak izrade projekta za glavni put i Pustu stranu i raspisivanje tendera za realizaciju projekata,

– realizacija radova na vodovodu koji su bili predviđeni shodno dodijeljenim sredstvima iz kapitalnog budžeta,

– regulisanje i popravka rasvjete u MZ Župa, jer smo svi svjedoci ovih dana da nam je nova rasvjeta gora 10 puta nego što je bila

– završetak projekata za mostove u selu Kuta i Morakovo pošto se već 7 mjeseci čeka na Opštinu, jer je Mjesna zajednica Župa najavila da bi ona radila mostove i da joj treba samo projekat.

– Početak radova na sanaciji planinskih puteva. Radulović je rekao da je prije dva mjeseca imao sastanak sa Ministrom poljoprivrede Jokovićem nakon čega je isti dan ovo ministarstvo u Budžet Opštine Nikšić uplatilo 50000, eura. Kako je rekao Radulović od tada iz Opštine niko prstom mrdnuo nije da se to uradi. Kako je saopštio zahtjev je da se tokom avgusta krene sa realizacijom i da se ta sredstva u kompletu utroše za sanaciju puteva na Lukavici.

– Da se krene sa realizacijom projekta za vodovod za sela Zagrad i Oblatno koji je Savjet MZ Župa predao Opštini Nikšić. Radulović je iznio nevjerovatan podatak da su u Opštini izgubili projekat: ,,Projekat je urađen i koštao je 85000,00 eura, mi im ga predali, a oni ga, kako su nam saopštili na sastanku, izgubili. Srećom imamo CD-ove toga projekta i možemo ih predati, pa nek i njih izgube.”

Druga tačka zaključka je da se sa Opštinom Nikšić i Vladom Crne Gore potpišu sporazumi kojim će se jasno definisati svi projekti koji treba da se rade u Župi sa jasno preciziranim rokovima.

Treća tačka zaključka je da se urgentno uputi zahtjev predsjedniku Opštine Nikšić da se odmah organizuje sastanak kako bi se realizovali zaključci Zbora.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top