Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Incident u jami Đurakov do

U jami Đurakov do u Župi došlo o incidenta kojom prilikom je teže povrijeđen jamski radnik M.K. Kako nezvanično saznajemo do incidenta je došlo kad se na njega sručila veća količina rudnog sloja u prostoru jame. Povrijeđeni je operisan i trenutno je van životne opasnosti.

Nezvanično, na lice mjesta je izlazio nadležni tužilac i policija kao i rudarski inspektor Draško Marković kome je organizacija Župa u srcu više puta slala dopise kako bi se popravili uslovi i bezbjednost radnika i stanovnika na eksploataciji rude.

Ova jama je otvorena prošle godine kao i jama na Zagradu u površinskom kopu nakon odobrenja koje je dalo Ministarstvo ekonomije Crne Gore. Eksploataciju boksita na području Župe već nekoliko godina vrši firma Uniprom metali d.o.o.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top