Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Interesovanje za Nikolinom umjetnošću

U Podgorici u Dvorcu Petrovića otvorena je do 20. jula izložba slika najpoznatijeg župskog slikara Nikole Kovačevića koji zadnjih par godina živi i radi u Župi. Izložba je otvorena uz zvuke violine i klavira u izvedbi mladih crnogorskih muzičarki Dajane Pavićević i Maše Kovačević, nakon čega se prisutnima obratio Rajko Uskoković, predsjednik Udruženja crnogorsko-francuskih preduzeća. 

Otvaranju izložbe prisustvovao je veliki broj ljubitelja likovne umjetnosti, inostrani kolekcionari i investitori, kolege i prijatelji Nikole Kovačevića koji je na otvaranju istakao da mu je drago da nakon nekoliko godina izlaže slike u Crnoj Gori.

”Izložene slike su dio mog dugogodišnjeg rada u Parizu, Los Anđelesu i mom rodnom Morakovu. Nadam se da će posjetioci uživati u slikama koje će biti izložene do 20. jula”, izjavio je Nikola u prigodnom pozdravnom govoru.

Da se radi o mladom slikaru koji je  već stekao međunarodnu slavu i ugled govori i podatak da je prve večeri Kovačevićeva slika prodata u iznosu od 20.000 eura.

Izložba se organizuje u partnerstvu sa Fondacijom Petrović Njegoš, a svi ljubitelji abstraktnog slikarstva  svakako treba da je posjete do 20. jula.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top