Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Istražno bušenje u Zabranu

Saopštenje Savjeta MZ Župa koje je potpisao predsjednik Savjeta Dragoljub Radulović prenosimo u cjelosti.

Savjet mjesne zajednice Župa Nikšićka izaržava zadovoljstvo što su konačno počeli radovi na vodovodu koji bi trebalo posle, četrdeset godina, da riješe pitanje vodosnadbijevanja u velikom dijelu Župe Nikšićke. U prvoj fazi će biti izbušena dva istražna bunara, koja će utvrditi kapacitet vodoizvorišta, a zatim slijedi priključenje istih, izgradnja bazena od 360 kubika, zamjena dijela cjevovoda, uklanjanje divljih priključaka , nelegalnih potrošača. Sve ove radnje treba da dovedu da vodovod konačno dobije upotrebnu dozvolu i vodoprivrednu saglasnost odnosno uvođenje u zakonske okvire kako snadbjevača tako i potrošače, jer sve ovo do sada je bilo improvizovanje i javašluk koji je samo u 2006. god. odnio 800.000 eura, a kao rezultat imamo još uvijek neriješeno pitanje vodosnadbijevanja. Ako se tome doda i bunar u selu Kuta koji je pušten u rad prije dvije godine u koji je uloženo oko 50.000 eura, a koji je praktično van funkcije jasno je kako se Opština Nikšić ophodila prema pitanju vodosnadbijevanja u Župi Nikšićkoj. Stoga ćemo poučeni svim ovim iskustvima, pratiti svaki korak započetih radova i o svemu obavijestiti mještane Župe Nikšićke. Nadamo se da će za ova dosadašnja nepočinstva neko odgovarati pred zakonima Crne Gore.

Za adekvatno rešenje ovog problema imamo i čvrsta obećanja Ministarstva poljoprivrede i Ministarstva ekonomije, jer ruku na srce, iz dosadašnjeg iskustva nikako ne možemo vjerovati nikšićkom vodovodu i Opštini Nikšić. Takođe je formiran i Nadzorni organ na čijem čelu je Slavko Hrvavčević od koga očekujemo punu profesionalst, jer samo kvalitetno izvedeni radovi garantuju uredno vodosnadbijevanje mještana, koji to očekuju skoro pola vijeka.

U narednom periodu očekujemo konkretne poteze na rešavanju pitanja vodosnadbijevanja mještana Zagrad, Oblatno i dijela Kuta. Projekat za taj vodovod je od firme Uniprom metali preuzela Opština Nikšić i tražimo konkretne prijedloge. I u narednim danima Savjet MZ će pojačati aktivnosti na rešavanju pitanja putne infrastrukture, posebno ako se ima na umu činjenica da je i po izvještajima nadležnih organa put ne bezbjedan za saobraćaj, a seoski putevi u takvom stanju da se pojedinim kućama ne može prići. Narednih dana ćemo po ovom pitanju zauzeti zvaničan stav, jer za odlučne korake imamo punu podršku mještana Župe Nikšićke, jer su ovo zahtjevi čije rješavanje donosi opstanak naše mjesne zajednice koja je u svom postojanju mnogo dala državi  Crnoj Gori .

Samo da podsjetimo da je za prošlu godinu u budžet države , odnosno opštine Nikšić uplaćeno oko 700.000 eura samo po osnovu koncesije, pa ako neko misli da ćemo, kao proteklih pola vijeka biti puki posmatrači, grdno se vara, jer smo propustili mnogo vozova, ovaj poslednji sigurno nećemo iako smo kroz aktivnosti u poslednjih godinu dana osjetili koliko je energije, vremena, volonterizma,  potrebno da se ispravi , kako potpredsjednik Opštine Dragan Perović  reče, stogodišnje neulaganje u mjesnu zajednicu Župa Nikšićka.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top