Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Izazovi i naučene lekcije

Dvodnevna konferencija na temu „Iskustva u povlačenju sredstava EU – izazovi, mogućnosti i modeli dobre prakse“, koju je organizovao FORS Montenegro – Fondacija za razvoj sjevera Crne Gore, završena je danas u Kolašinu. Konferencija je dio projekta “Let’s Grow Together with IPA 2”, koji ima za cilj jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za pisanje i realizaciju projekata, kao i promovisanje Instrumenta za pretpristupnu podršku – IPA i ostalih programa podrške Evropske unije među potencijalnim korisnicima ovih sredstava.

Na otvaranju Konferencije su govorili Željka Vuksanović, predsjednica Opštine Kolašin, Aivo Orav, šef Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori, Marina Vujačić, državna sekretarka Ministarstva evropskih poslova, Mladen Červenjakov, ambasador Bugarske u Crnoj Gori, Hrvoje Vuković, konzul u Ambasadi Hrvatske u Crnoj Gori i Veselin Šturanović, izvršni direktor FORS Montenegra. Konferencija je okupila predstavnike organizacija civilnog društva, lokalne i državne uprave, javnih institucija i preduzeća, donatora i medija, iz Crne Gore i zemalja regiona. 

Na konferenciji kao jedan od panelista je učestvovao i predstavnik organizacije Župa u srcu, Jovo Radulović, koja je jedan od dobitnika malih grantova za organizacije koje su prošle program obuke i kasnije kroz sopstvenu realizaciju praktično primjenjivali znanja. Radulović je putem prezentacije prisutne upoznao sa izazovima koji su postojali tokom implementacije projekta, ali i naučenim lekcijama projekta koji je finansiran od strane Evropske unije.

Konferencija je istovremeno bila prilika za sklapanje novih prijateljstava i potencijalne saradnje u nekim budućim projektima koje će ova organizacija sprovoditi.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top