Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Izgradnja mosta na Gračanici

Višedecenijski problem sa kojim su najviše bili suočeni đaci iz Starog Sela koji pohađaju matičnu školu u Župi uspješno je riješen zahvaljujući projektu naše organizacije ”Male akcije, veliki doprinos”. Postojeća drvena greda, koja je iz nužde bila improvizacija mosta, predstavljala je konstantnu opasnost kako za đake tako i za odrasle stanovnike Župe koji su je svakodnevno prelazili.
Uviđajući problem i njegovu ozbiljnost organizacija je uz pomoć donatora pokrenula rešavanje problema, pa je na tom istom mjestu sagrađen novi betonski most.
U izgradnji mosta doprinos su dali Mjesna zajednica Župa, Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja Crne Gore, Fond za aktivno građanstvo, Župa u srcu, Milisav Ćiro Ćipranić, Nikšićki mlin A.D. i mještani Starog sela, kao i Dušan Janjić koji je zajedno sa firmom LD Gradnja donirao izvođački projekat. Ukupna vrijednost investicije je bila oko 4.500,00 eura.
Još od Viljajinog mosta prvog sagrađenog u Župi, koji je dugo vremena bio jedina veza između Župljana sa dva kraja Gračanice do današnjih dana mostovi spajaju Župljane.
Želja organizacije ”Župa u srcu” je da ovaj most spaja Župu i Župljane vjekovima, kao što to čine i ostali sagrađeni mostovi rijeke Gračanice.

Video projekta
Uticaj projekta

Mostovi spajaju ljude, pa tako i ovaj most svakodnevno spaja Župljane.

Istaknute fotografije

Donatori projekta

PRIJAVITE SE NA MAILING LISTU

Scroll to Top