Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Izložba fotografija biljaka i predavanje

Organizacija Župa u srcu u sklopu projekta ,,Endemnik” će u ponedjeljak, 14.06.2021. godine u 09h u prostorijama JU OŠ Dušan Bojović održati izložbu fotografija karakterističnih biljaka vodenih i vlažnih staništa Nikšićkog polja.  Organizacija je uradila 20 fotografija karakterističnih biljaka od kojih su neke endemske i nalaze se na IUCN crvenoj listi zaštićenih biljaka. U toku izložbe planirano je i predavanje za osnovce župske škole na kojem će se moći više čuti o karakteristikama vodenih i vlažnih staništa kao i biljkama koje su endemske i rijetke. Cilj izložbe i predavanja je povećanje svijesti lokalnog stanovništva o značaju ovih staništa u prirodnom, naučnom i turističkom pogledu.

Događaj se organizuje u projektu ,,Endemnik” koji je finansiran od strane Partnerskog fonda za kritično ugrožene ekosisteme (CEPF) 

Fotografije će nakon izložbe krasiti prostorije Osnovne škole ,,Dušan Bojović” i služiće za obučavanje budućih generacija.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top