Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jačanje kapaciteta NVO u očuvanju šumskog potencijala

Danas je u Nikšiću održan trening za nevladine organizacije na temu ,,Javne kampanje i praćenje javnih politika u očuvanju šuma’’. Trening su organizovali NVO Župa u srcu i NVO ,,Društvo mladih ekologa iz Nikšića. Trening je realizovan u okviru projekta „Održivo upravljanje šumama za sve“ koji realizuju NVO „Župa u srcu“  i Društvo mladih ekologa Nikšić. Projekat „Održivo upravljanje šumama za sve“ kofinansiraju Evropska unija i Vlada Crne Gore kroz poziv „Povećanje svijesti o ekološkim i klimatskim politikama.

NVO iz Berana, Pljevalja, Žabljaka, Šavnika, Danilovgrada i Nikšića su kroz predavanje Aleksandre Gligorović mogle najprije da se upoznaju sa osnovnim pojmovima i principima javnog zagovaranja u očuvanju šuma. Predstavnici NVO su mogle čuti na koji način neki problem postaviti na dnevni red, znati kad i kako reagovati, kako tokom kampanje se služiti zakonskom regulativom, na koji način uraditi istraživanje i prikupljati neophodne informacije za kampanju. Učesnici su mogli čuti  i koji su najbitniji djelovi strategije za javnu kampanju i na koji način građani mogu učestvovati u procesu izrade i primjene javnih politika u Crnoj Gori.

U drugom dijelu treninga je Aleksandar Perović, ekološki aktivista i direktor NVO ,,Ozon’’, kroz praktične primjere prezentovao neke od kampanja koje je ova NVO vodila po Crnoj Gori u rješavanju brojnih ekoloških problema koji su u prethodnom periodu postojali u Crnoj Gori. On je istakao značaj i prednosti javne kampanje na terenu u odnosu na saopštenja i druge vidove djelovanja NVO.

Učesnici su bili aktivni i tako doprinijeli uspjehu ovog događaja koji je za njih bio dodatno iskustvo za buduće akcije u očuvanju životne sredine.

 NVO su nakon treninga imali i tematski sastanak na kom su razgovarali o uticaju izgradnje akumulacije Komarnica na šumski i prirodni ekosistem u kanjonu Komarnice.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top