Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kako sačuvati autohtonu pastrmku?

Danas su iz Sportsko ribolovnog kluba Nikšić najavili da će u narednom periodu slati svoju Ribočuvarske službu u prisustvu inspektora za Slatkovodno ribarstvo na teren uzvodno uz rijeku Gračanicu do Morakova, pošto kako su naglasili imaju svakodnevne prijave da se izlovljava autohtona pastrmka iz ove rijeke.

Po njihovim saznanjima to se radi čak i nedozvoljenim sredstvima i na mjestima gdje je zakonom o slatkovodnom ribarstvu i naredbom ministarstva strogo zabranjeno izlovljavati tu ribu.

Kako poručuju iz ovog ribolovnog kluba u slučaju da se nađe neko lice u krivolovu biće sankcionisano uz krivičnu prijavu. Oni apeluju na prvenstveno mještane da sačuvaju ovo malo autohtone pastrmke što je ostalo u ovoj župskoj rijeci, kako bi mogla izvršiti svoju reprodukciju. Slična situacija je i na lukavičkim potocima gdje još uvijek postoji autohtova vrsta pastrmke.

Prije par dana neko od samih mještana je pored Gračanice postavio simboličan plakat sa satiričnim obraćanjem ”pastrmke” Župljanima.

Tok Gračanice je dugo godina bio zapostavljen i devastiran raznim aktivnostima tako da se čini da je krajnje vrijeme da se nešto preduzme kako bi se sačuvale ugrožene biljne i životinjske vrste u njemu.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top