Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Konferencija o podrškama u ruralnom razvoju

Nevladine organizacije Župa u srcu i Društvo mladih ekologa će u utorak 02. 04. 2019. godine  u 11h u multimedijalnoj sali IPC Tehnopolis organizovati konferenciju na temu „Programi podrške i perspektive za ruralne oblasti u Crnoj Gori“. Ova aktivnost je dio projekta ”Aktivne ruralne zajednice za bolju budućnost” koji je finasijaki podržan od Evropske unije preko ”Alter” programa i Mreže za ruralni razvoj Crne Gore.

Konferencija će se organizovati uz učešće predstavnika državnih i lokalnih institucija i potencijalnih faktora razvoja iz ruralnih oblasti. Svrha organizovanja konferencije je jačanje sektorske komunikacije, jačanje razmjene informacija i pospješivanje dijaloga o važnim državnim planovima i programima.

Na konferenciji će se prezentovati  razvojni programi za 2019. godinu i razni vidovi podrške koji već postoje u državnom i lokalnom budžetu.  Takođe će se od strane učesnika prikupiti i sugestije za poboljšanje budućih programa podrške. Programe podrške će prezentirati Darko Konjević ispred Direktorata za ruralni razvoj, Nikola Ilić iz Ministarstva održivog razvoja i turizma – Direktorat za razvoj turističke destinacije i turističku infrastrukturui predstavnici opštine Nikšić. Više o Alter programu će govoriti Ratko Bataković ispred Mreže za ruralni razvoj. O projektu ”Aktivne ruralne zajednice za bolju budućnost će govoriti MIodrag Karadžić.

Konferencija će poslužiti i kao prilika da se prezentuje „Strategija razvoja Župe“ i „Mapa resursa ruralnog Nikšića“. Ove dvije važne publikacije su nastale tokom projekta „Aktivne ruralne zajednice za bolju budućnost“ u okviru kojeg se organizuje i konferencija.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top