Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Konkurs MZ Župa za stipendije župskim studentima

Savjet MZ Župa Nikšićka donio odluku da sedmu godinu zaredom raspiše konkurs za dodjelu stipendije za najbolje studente iz ove mjesne zajednice. Savjet mjesne zajednice će ove godine stipendirati četiri najbolja studenta.

 Pravo da konkurišu za stipendiju imaju svi redovni studenti osnovnih studija koji podnesu dokaz o redovnom upisu druge i narednih godina studija, a koji su u prethodnim godinama studija ostvarili prosječnu ocjenu 9 i više. U slučaju da se na konkursu prijavi veći broj od onog koji je predviđen konkursom, prednost će imati studenti viših godina osnovnih studija.

Osim toga, studenti, moraju priložiti potvrdu da imaju prebivalište na teritoriji MZ Župa Nikšićka i da su državljani Crne Gore.

Visina mjesečne stipendije iznosiće 70 eura, a isplaćivaće se za mjesece novembar i decembar 2022.god, januar, februar, mart, april, maj, jun 2023.god. Konkurs je otvoren od 15.10.2022 do 10.11.2022.god. i biće istaknut na oglasnoj tabli mjesne zajednice. Neblagovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Kako je rekao predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović ,,Savjet MZ kroz ovakve simbolične aktivnosti želi da pošalje poruku da je ulaganje u znanje najbolje i najsigurnije ulaganje”. On očekuje da ovo bude mali podstrek svim studentima iz našeg mjesta da postižu što bolje rezultate u toku svog školovanja, što može biti od velikog značaja za naše društvo u cjelini.

,,Savjet MZ će i u narednom periodu nastojati da održi kontinuitet svih prethodnih aktivnosti i na taj način dati podstreka i drugim društvenim zajednicama, državnim institucijama i pojedincima kako bi ovakvim ili sličnim aktivnostima doprinijeli sveukupnom jačanju našeg društva, što je jedina garancija postojanosti naše države Crne Gore.”, zaključio je Radulović pozivajući župske studente da se prijave

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top