Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Konkurs za osnovne škole u izradi maketa

 Nikšić, 01.11.2019.

JAVNI KONKURS

  1. ETNO-01-2019

Organizacija ,,Župa u srcu” je projektom Zeleni put planirala raspisivanje javnog konkursa za izradu maketa na temu etno objekata za učenike svih osnovnih škola u Crnoj Gori. Projekat finansira Evropska unija, a sufinansira Ministarstvo javne uprave Crne Gore u okviru projekta FORS Montenegra Green Economy for Advanced Region /Zelena ekonomija za razvoj regiona.

 

U okviru projekta Zeleni put organizacija

Župa u srcu i JU OŠ ,,Dušan Bojović”

 raspisuju:

 

KONKURS

 

za najkreativniji rad, na temu Etno-sela (kuće, ambari, čardaci, mini – farme) ili vodenice od prirodnih materijala (kombinacija prirodnih materijala – metal, kamen, glina, drvo (iskorišćena palidrvca, šibice), vuna, svila, koža, krzno, pamuk, itd.

Kriterijumi za odabir

Konkurs je namijenjen učenicima osnovnih škola, na području Crne Gore i to VII, VIII i IX razreda. Škole mogu poslati najviše tri rada.

Način, vrijeme i mjesto prijavljivanja

Radove poslati na adresu škole ,,Dušan Bojović” Miolje Polje – Župa Nikšićka, sa naznakom za školu ,,Dušan Bojović” – ,,ETNO – objekat”, do 01. decembra 2019. godine. Ambalaža koja se šalje na konkurs treba da sadrži sledeće: rad sa istaknutom šifrom i  dvije koverte – u prvoj treba da se nalazi naziv rada sa šifrom, kratak opis makete – navesti prirodne materijale koji su upotrijebljeni za pravljenje makete, a u drugoj naziv rada, ime i prezime učenika koji je napravio maketu, ime i prezime mentora učenika, broj telefona škole i razred koji pohađa učenik. Jedan učenik može poslati najviše jedan rad.

Nagrade

Tročlana komisija, u sastavu dva predstavnika škole i predstavnika NVO ,,Župa u srcu”, izabraće najkreativnije radove, a nagrađena će biti prva tri mjesta, to jest tri učenika, autora radova.

Za prva tri mjesta projektom su obezbijeđene i odgovarajuće nagrade:

I mjesto – komplet knjiga u vrijednosti od 30 eura i solarni punjač za mobilni telefon.

II mjesto – komplet knjiga u vrijednosti od 20 eura i solarni punjač za mobilni telefon.

III mjesto – komplet knjiga u vrijednosti od 10 eura i solarni punjač za mobilni telefon.

 

Rokovi

Predviđeno je da komisija donese odluku o izabranim radovima i nagrađenima do 10. decembra.

O rezultatima konkursa škole, čiji su učenici osvojili jedno od prva tri mjesta, će biti obaviještene putem maila do 15. decembra.

Predviđeno je da svi pristigli radovi budu izloženi u holu škole oko 20 decembra.

Izložba radova će se moći pogledati u Osnovnoj školi ,,Dušan Bojović” ili na fotografijama koje će biti postavljene na sajtu NVO ,,Župa u srcu” ili na facebook stranici škole.

Napomena: Pristigli radovi se ne vraćaju autorima.

 

Kontakt za dodatne informacije:

NVO Župa u srcu

Jovo Radulović, koordinator projekta

069 435 785

zupausrcu@gmail.com

 

 

 

Ovaj oglas je izrađen uz finansijsku podršku Evropske unije i Ministarstva javne uprave Crne Gore. Sadržaj oglasa  je isključiva odgovornost Župe u srcu i ni na koji način se ne može smatrati da odražava stavove Evropske unije, Ministarstva javne uprave Crne Gore i FORS Montenegra.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top