Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kreće rekonstrukcija i stare školske zgrade

Još jedna inicijativa Savjeta MZ Župa Nikšićka da se krene u rekonstrukciju stare zgrade OŠ “Dušan Bojović” kako smatraju u MZ Župa dobija krajnji epilog. Danas je u sklopu posjete predsjednika Opštine Nikšić Milutina Simovića dogovoren ovaj, za Župljane, veoma bitan projekat. Kako je saopštio predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović projekat rekonstrukcije stare škole će biti zahvalnost svim onim generacijama koje su stekle prva znanja u ovom objektu, a isto tako nastavnom kadru koji je ta znanja prenosio na mnoge generacije Župljana.  Objekat je najviše zahvaljujući doprinosu mještana podignut 1925. godine. U toj školskoj zgradi u narednom periodu do Drugog svjetskog rata radi od četiri do šest odjeljenja sa isto toliko učitelja. Za vrijeme rata Italijani su spalili školsku zgradu u Miolju Polju koja je obnovljena 1947/48 godine. Stara škola od 1963. i useljenja đaka u novu školsku zgradu nije imala obrazovnu funkciju.

Kako je saopštio Radulović najveću zahvalnost da rekonstrukcija ove zgrade zaživi ima firma Uniprom metali koja će izdvojiti najmanje 100.000 eura, a punu podršku za projekat MZ je dobila i od predsjednika Opštine Nikšić Milutina Simovića.

,,Posebno raduje činjenica da će se se završetak rekonstrukcije ovog objekta u 2021. godini poklopiti sa jubilejom 150 godina školstva u Župi. Projekat za  rekonstrukciju ovog objekta biće gotov do sredine januara, kada će krenuti i prvi radovi. Zamišljeno je da ovaj objekat bude mjesto okupljanja Župljana, kroz odvijanje kulturnih, zabavnih i drugih društvenih aktivnosti.’’ saopštava Radulović.

Današnja posjeta predsjednika Simovića kako su kazali iz MZ bila je i prilika da se dogovore i drugi projekti u ovoj mjesnoj zajednici o čemu će biti prilike da javnost bude upoznata u narednom periodu.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top