Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ministar sporta i mladih obišao teren u Župi

Danas je Župu zajedno sa Predsjednikom Opštine Nikšić Veselinom Grbovićem posjetio Ministar sporta i mladih Crne Gore Nikola Janović. Povod posjete je prije par dana završeni sportski teren sa tartan podlogom. Projekat terena vrijedan oko 80.000,00 eura realizovan je zajedničkim naporima mjesne zajednice Župa, Opštine Nikšić i Vlade Crne Gore preko Ministarstva sporta i mladih.

Ministar Janović je izrazio zadovoljstvo ostvarenom saradnjom sa mjesnom zajednicom Župa i Opštinom Nikšić naglasivši da je Ministarstvo na čijem je čelu održalo obećanje koje su dali tokom posjete premijera Markovića Župi, a rezultat je teren koji će koristiti mladi u Župi. Ministar je pohvalio saradnju sa Opštinom Nikšić naglasivši da je teren u Župi šesti realizovan u ovoj opštini.

Predsjednik Opštine Nikšić Veselin Grbović kazao je prilikom obilaska terena da i u narednom periodu očekuju dobru saradnju sa Ministarstvom sporta koja će rezultirati sličnim aktivnostima.

,,Nadam se da ćemo u narednom periodu sve projekte zajednički realizovati. Svakako zahvalnost je velika predsjedniku MZ Župa, gospodinu Raduloviću koji je svojom aktivnošću i idejama doveo do realizacije ovog terena.’’ Ovo je svakako trenutno jedan od najljepših terena u opštini Nikšić, dodao je Grbović.

Predsjednik Mjesne zajednice Župa Dragoljub Radulović je istakao da je ovo ulaganje u mlade budućnost ovoga mjesta, a samim tim i u budućnost države Crne Gore.

,,Ovdje je zajedničkim naporom, kako predsjednika Vlade Duška Markovića, ministra Janovića, predsjednika opštine Nikšić, firme „Uniprom metali“, MZ Župa realizovan projekat na najbolji mogući način na zadovoljstvo ove djece koja se bave sportom u Župi.’’, naglasio je je Radulović.

Ispred JU OŠ ,,Dušan Bojović’’ se zahvalio direktor škole Miloš Mrvaljević uručivši poklon majice sa nazivom škole predsjedniku Grboviću i Ministru Janoviću.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top