Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mjesna zajednica Župa upozorava nadležne

Mnogobrojne inicijative i zahtjevi upućeni institucijama i premijeru Vlade Crne Gore od strane Savjeta MZ Župa izgleda nijesu urodili plodom, pa je Savjet na čelu sa Predsjednikom Dragoljubom Radulovićem izgleda riješio da presavije tabak.

Na sjednici Savjeta koja je održana krajem nedelje, po riječima Radulovića donesena je jednoglasna odluka da se zatraži hitan sastanak sa Predsjednikom Opštine Veselinom Grbovićem, na kojem bi se tražila rješenja po pitanju vodosnadbijevanja, rekonstrukcije glavne saobraćajnice Nikšić-Morakovo sa krakom prema selu Zagradu, kao i raspodjele koncesionih sredstava, koje firma Uniprom metali uplaćuje shodno Zakonu o koncesijama.

Ukoliko ne dodje do traženog sastanka Savjet je donio odluku da se prekine vodosnadbijevanje za sva domaćinstva i krene u proteste ispred zgrade skupštine Opštine Nikšić, sve do dogovora o načinu rješavanja navedenih zahtjeva.

Savjet MZ je stava da više ne dozvoli višedecenijsku praksu raubovanja župskih prirodnih resursa od kojih Župa Nikšićka nikad nije imala valjanu korist. Stoga se Savjet MZ Župa Nikšićka obratio i predsjedniku Vlade Milu Djukanoviću i obavijestio ga o svim problemima koji se moraju što hitnije riješiti, a za koje ne postoji volja institucija koje su za to nadležne.
Savjet MZ se ograđuje od svih političkih manipulacija koje se odnose na aktivnosti rada MZ, jer ne želi da se političkim podjelama  i izjavama nekompetetnih i politički ostrašćenih pojedinaca, skreće pažnja sa osnovnih životnih problema mještana Župe. Postojali su Savjeti MZ i prije ovog, kaže Radulović, pa Župljani najbolje znaju koliku su korist imali od toga.
On dalje dodaje, ‘’jedina istina je da je Savjet od formiranja pokrenuo niz aktivnosti kako bi se Župa trgnula iz višedecenijskog sna. Stoga se ovih dana može i čuti priča mjestana da je Župa počela da diše.’’

Najveću pomoć u dosadašnjem radu MZ, po riječima Radulovića ima od firme Uniprom metali, koja je spremna i u narednom periodu aktivno pomagati sve zdrave aktivnosti MZ.

Župa Nikšićka, poručuje Radulović, želi da ima status razvijenog mjesta koji joj po svim parametrima pripada i Savjet MZ želi, kroz korektan dogovor sa nadležnim institucijama, da do toga i dođe. Da li nadležne institucije to žele saznaćemo u narednom periodu zaključio je Radulović.

Ruka saradnje od strane MZ je čini se pružena, a da li će je institucije sistema prihvatiti ili nastaviti po staroj praksi i samim tim radikalizovati akcije Savjeta ostaje da se vidi.

Ruralni razvoj

Mjesna zajednica Župa upozorava nadležne

Home Mnogobrojne inicijative i zahtjevi upućeni institucijama i premijeru Vlade Crne Gore od strane Savjeta MZ Župa izgleda nijesu urodili plodom, pa je Savjet na

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top