Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mještani Bjeloševine pripremili teren za niše

Mještani Bjeloševine aktivno su se uključili u aktivnosti projekta ”Da, biram čisto!” pa su pripremili teren za postavljanje niša za kontejnere na 4 lokacije u svom selu. U ovom naselju su već i pokupljeni potpisi i pristanak mještana da plaćaju 3,3 eura mjesečno za odvoženje otpada.

Ovim projektom je prvobitno planirano postavljanje 2 niše za 6 kontejnera, ali je sa uključivanjem mještana i njihovom odlukom da oni učestvuju u zidanju omogućeno nabavljanje materijala za izradu oko 7-8 niša gdje će biti smješteno oko 24 kontejnera. Nabavku materijala za izradu jedne niše je podržala i Komercijalna banka AD, pa će taj broj biti veći.

U toku je prikupljanje potpisa kako bi se građani Morakova uključili u odvoz smeća, a i u ovom naselju će se na nekoliko lokacija postaviti niše sa kontejnerima. Organizacija Župa u srcu će nabaviti materijal iz budžeta projekta, a mještani Morakova će sagraditi niše.

Na ovaj način će biti umnogome riješen problem otpada koji je uglavnom odlagan u koritu Gračanice i pritoka.

Postoji realno očekivanje da će se i građani Vasiljevića uskoro uključiti u sistem odvoženja otpada, pa za potpuno uspostavljanje sistema odvoženja otpada ostaje rješavanje u naseljima Kuta, Zagrad i Oblatno.

Projekat ,,Da, biram čisto!” pokušava pokrenuti rješavanje problema otpada u Župi ističući značaj očuvanja čistih prirodnih predjela koje Župa ima. Ovaj projekat je podržan kroz program ,,Za jači glas organizacija građanskog društva”, koji realizuje Fond za aktivno građanstvo – FAKT, a finansira Američka ambasada u Podgorici.

  #USpartnerMNE #SADzaAktivneGradjane

 #USforActiveCitizens

 #faktcg

#zupausrcu

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top