Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MZ Župa: Nastavlja se maćehinski odnos prema Župi

Povodom jučerašnje posjete Župi od strane rukovodstva Opštine Nikšić, predsjednik mjesne zajednice Župa Nikšićka Dragoljub Radulović obratio se saopštenjem koje prenosimo u cjelosti: 
 
“Jučerašnja iznenadna i samo odanim prijavljena posjeta MZ Župa, rukovodstva Opštine Nikšić je jasno pokazala da Opština Nikšić i njen gradonačelnik namjeravaju da nastave maćehinski odnos prema ovoj MZ. Naravno sve ovo pokušavaju da ostvare kroz komunikaciju sa njima provjerenim i do kraja odanim koji će kao i proteklih nekoliko decenija klimati glavom i zarad svojih sitnih interesa pristajati na planirane mrvice koje Opština planira da usmjeri prema Župi.
Savjet MZ Župa je jasno dostavio rukovodstvu Opštine Nikšić koji su to prioriteti koji moraju biti predmet budžeta za narednu godinu; rekonstrukcija glavne saobraćajnice (njeno trenutno stanje je klasičan primjer nebrige prema nekom mjestu), vodosnadbijevanje za svako domaćinstvo u Župi, asfaltiranje 8 km seoskih puteva koje kadiduje Savjet MZ su samo neki od zahtjeva, koji su urgentni i od kojih nećemo odustati. Međutim, iz jučerasnje komične besjede prvih ljudi grada se može naslutiti da će se pokušati ignorisati zahtjev Savjeta MZ, a nametnuti partijska obećanja asfaltiranja poneke “podobne” ulice i to sve uz pomoć svojih poslušnika. No svaki takav pokušaj će donijeti još veće nezadovoljstvo mještana, jer sve aktivnosti u Župi moraju biti koordinisane sa legalno izabranim Savjetom MZ koji je svoje aktivnosti izvodio bez ijedne trunke politike što očigledno nije interes ni rukovodstvu Opštine i njenim političkim poslušnicima iz MZ.
Da jučerašnja komedija bude veća je tvrdnja opštinskih rukovodilaca da sve realizovane aktivnosti izvodi upravo Opština, a stvarna činjenica je sasvim drugačija. Zbog javnosti navodimo: nasipanje dvadesetak kilometara ulica u župskim selima je uradila firma Uniprom metali, od Opštine smo za tu namjenu dobili valjak, a i za njega smo morali “kumstvo vijećati”. Sanaciju kod kuća Raičevic je takođe odradila firma Uniprom metali koja je izvršila i čišćenje rigola i vodopropusta na glavnom putu, a koja će uskoro sanirati i klizište kod kuća Bošković. U finansiranju prilaznog puta školi MZ je usmjerila dobijenih 300m asfalta, dio je finansirao poznati župski privrednik, a samo u jednom dijelu je učestovala Opština. Sve ostale aktivnosti, od organizovanja kulturno sportskih manufestacija, donacija vrtiću, školi, učenicima, saniranje seoskih domova i mnogih drugih aktivnosti je u najvećem dijelu odradila sama MZ i mještani najviše uz podršku firme Uniprom metali. Od Opštine smo samo dobili zvaničan dopis da za potrebe rada Savjeta nema sredstava predviđenim buđetom. U novembru mjesecu smo uputili urgenciju gradonačelniku Grboviću za organizovanje zajedničkog sastanka MZ, Opštine i firme Uniprom metali kako bi se dogovorili prioritetni problemi za 2017.god. Međutim navedena urgencija je ignorisana. MZ je u proteklih pola godine svo vrijeme pružala ruku saradnje svima. Od prvog covjeka Opštine smo imali puno nerazumijevanja i pokušaje ignorisanja Savjeta MZ sa čime smo upoznali i bivšeg premijera, a navedene probleme ćemo predstaviti i novom premijeru. Zbog takvog stava neko će morari trpjeti posledice, a sigurno je da nećemo dozvoliti da to budu mještani Župe Nikšićke, jer Župa i u ovim teškim vremenima opet kroz svoje resurse daje puno i vraća nadu u bolje sjutra”
Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top