Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Novi Zbor Župljana 16. juna

Na danas ordržanom ”Zboru Župljana” predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović informisao je građane Župe, o do sada ostvarenom, po zahtjevima koje su Župljani ispostavili na prvom zbooru koji je održan u martu.

Na početku zbora minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom članu Savjeta Mjesne zajednice Blažu Jokiću, koji je dugo godina pokušavao da unaprijedi mjesto u kojem je živio.

Radulović je u obraćanju rekao da mu je želja da mještani Župe neposredno budu sudionici u rješavanju svojih problema i da budu uključeni u sve što radi savjet MZ.

‘’Ako to nijeste bili svih godina unazad želja mi je da svaku aktivnost MZ ispratite i budete upoznati sa svim onim što radi mjesna zajednica.’’

Kako je rekao Radulović najznačajniji korak je napravljen u jednom od glavnih zahtjeva rekonstrukciji dionice puta do Brane u Liverovićima. Kako je informisao Radulović odabran je izvođač radova i radovi bi trebali da počnu do kraja mjeseca.

Mjesna zajednica je obavila razgovor sa firmom Uniprom metali koji su izrazili spremnost da učestvuju u rekonstrukciji puta do Morakova. Tokom nedjelje će se održati trojni sastanak opština-Uniprom metali MZ Župa kako bi se definisalo kako i u kom dijelu će ovi činioci da učestvuju u ovom projektu.

Dogovoreno je asfaltirane po selima osim za Zagrad, Kuta i Dučice, čiji predstavnik je opravdano bio odsutan. Predstavnici Zagrada nijesu se pojavili na sastanku, a predstavnici Kuta nijesu bili zadovoljni predloženim od strane opštine, pa će se sa opštinom definisati dionice koje trebaju biti asfaltirane u ovom selu.

Izgradnja rasvjete u Starom selu i Jugovićima bi već bila završena ali to nije odrađeno zbog loših vremenskih uslova.

Dogovorene su aktivnosti na nastavku radova na vodovodu za domaćinstva iz Blaca Morakovskih. Mijenjaće se dio cijevi, ukloniti divlji priključci, a biće postavljeni i vodomjeri.

Što se tiče dijela Gornjih Kuta, Zagrada i Oblatna tu je dogovoreno da se uključi Ministarstvo poljoprivrede, da se i ovaj dio Župe obezbijedi vodosnabdijevanjem. Tu moramo uprijeti svi, jer je stanje na tom vodovodu katastrofalno i sada niko ne gazduje tim vodovodom i zaista moramo uprijeti da se na valjan način riješi problem vodosnabdijevanja ovih domaćinnstava.

Sjutra je u Ministarstvu sporta sastanak oko izgradnje terena u MZ Župa, gdje će se znati detalji oko dalje realizacije tog projekta.

Ono što je najbitnije vjerujem svim Župljanima jeste pitanje koncesionih sredstava i od toga kako je rekao Radulović se ne može odustati jer je je jedno od osnovnih pitanja. Ovo predstavlja sigurnost za dalji razvoj Župe. – poručuje Radulović.

‘’Znajući podatak da je za dvije godine u budžet uplaćeno 2,5 miliona eura sredstava. Nama je to dovoljno da rješavamo naša pitanja. Sigurno nećemo puštiti da ta koncesiona sredstva idu za druge potrebe, a da mi moramo na ovakav način da rješavamo naše probleme. Nama definitivno treba zvanična odluka da koncesiona sredstva moraju dolaziti za potrebe projekata u Župi.’’

Radulović je pozvao Župljane da nikad više ne dozvole unižavanje institucije mjesne zajednice i da izbace politiku kako bi se ostvario boljitak u Župi. Radulović poručuje da ko god pokuša da političkim djelovanjem, kao što je to bio slučaj u proteklom periodu minimizira rad mjesne zajednice pogriješio je i nije na pravom mjestu.

Rok za zahtjev po pitanju koncesionih sredstava, ali i svih ostalih je 16. jun kada je najavljeno da će se Župljani ponovo okupiti da sumiraju ostvareno.

 VIDEO

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top