Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Obilježen Dan škole u Župi

Danas je u Župi organizovana svečanost povodom 148 godina školstva u Župi. JU OŠ ”Dušan Bojović” spada u pet najstarijih škola u Crnoj Gori što svjedoči koliko je ovaj kraj bio kroz vjekove napredan. Svečanost je počela tako što je dječji hor škole otpjevao himnu, nakon čega je direktor Miloš Mrvaljević u uvodnom govoru pozdravio predstavnike državnih organa, predstavnike opštine Nikšić, predstavnike škola i predstavnike lokalnih zajednica.

”Okupili smo se danas da zajedno još jednom proslavimo dan škole ”Dušan Bojović” u Župi Nikšićkoj”. Prva osnovna škola u Župi počela je davne 1871. godine i bila je smještena u prostorijama konaka Župskog manastira.

Na 15-tu godišnjicu oslobođenja Nikšića 1959. godine osmogodišnja škola u Miolju Polju dobila je ime Osnovna škola ”Dušan Bojović” po imenu bivšeg župskog đaka, studenta beogradskog univerziteta, poznatog revolucionara i narodnog heroja koji je poginuo na Sutjesci.

Tako da je ovaj dan škole sa jubilarnim predznakom značajniji od drugih, jer slavimo i 6 decenija postojanja pod ovim imenom.

Glavni resurs svake škole su učenici. Trudimo se da geografski prostor ne ograničava djelovanje naših učenika, pa su oni angažovani preko svojih nastavnika i uzimaju aktivno učešće u raznim manifestacijama , konkursima, sportskim i drugim takmičenjima, a tokom ove godine ostvarili smo zapažene rezultate. Pokušavamo da uspostavimo komunikaciju i saradnju sa drugim školama i obrazovnim institucijama gdje prednjače naši nastavnici, koji se kandiduju i učestvuju u različitim projektima i kontinuirano nadograđuju svoja znanja i vještine kako bi naši učenici bili dio savremene nastave, a samim tim bolje odgovorili na izazove i zahtjeve savremenog društva.”

Kako je rekao Mrvaljević trudiće se i u narednom periodu da na tom polju budu još bolji i učine još više, jer je obrazovanje kao što je rekao ”kao veslanje uz vodu”. ”Čim prestanemo da veslamo počnemo se vraćati unazad.” dodao je Mrvaljević i naglasio da se to ne smije nikako dozvoliti radi budućih generacija.

”U ime učenika, zaposlenih i u svoje lično ime još jednom vas srdačno pozdravljam, zahvaljujem na odvojenom vremenu i srećan vam dan škole.” zaključio je direktor Mrvaljević.

On je prozvao i učenike koji su tokom godine na raznim takmičenjima osvajali nagrade i uručio im skromne poklone. To su: Iva Džoganović, za ostvaren odličan rezultat iz engleskog jezika, Lazar Mandić, za ostvarene rezultate na likovnim i literarnim takmičenjima, Katarina Lončar za najbolji literarni rad na konkursu iz poezije, Teodora Radulović koja je sa svojom autorskom pjesmom ”Sloboda” osvojila III mjesto na opštinskom takmičenju recitatora.

Mrvaljević se zahvalio i prijateljima škole koji su izašli u susret i upriličili današnje druženje.

Knjigu na poklon od škole dobio je ispred Mjesne zajednice Župa Dragoljub Radulović radi podrške koju mjesna zajednica pruža školi.

Radulović se zahvalio na knjizi koju mu je škola poklonila istovremeno čestitajući praznik škole. On je posebno pozdravio bivše osoblje ove ustanove koji su prenosili svoje znanje generacijama Župljana i predstavnike Zavoda za školstvo.

”Predstavlja mi pravo zadovoljstvo biti dio mjesne zajednice u kojoj postoji školstvo 148 godina. Ovim putem pozivam opštinske i nadležne organe da pomognu da ova mjesna zajednica nastavi da živi jer to zaslužuje.

Škola je izrazila zahvalnost i CKB banci koja godinama unazad daruje novčano najbolje župske đake. Zahvalnost je iskazana i mjesnoj zajednici Župa koja je takođe novčanim nagradama nagradila najbolje đake- župske lučaše.

Lučaši generacije 2018/2019. godine su: Nađa Radulović, Luka Mirković, Milan Marojević,  Nikolina Lončar i Iva Džoganović. Oni su osim novčanim nagradama nagrađeni i vrijednim književnim djelima.

Djeca su imala i interaktivnu radionicu sa vršnjacima iz drugih škola, a na kraju je hor škole otpjevao još jednu narodnu pjesmu. Druženje je nastavljeno u zbornici uz doček koji je škola pripremila.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top