Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Objavljen sajt Endemnik

Od nedavno ljubitelji Nikšićkog polja, istraživači, turisti, ali i svi oni koji bi voljeli da ovo područje bude pod zaštitom države mogu pratiti sajt ,,Endemnik” na web adresi www.endemnik.zupa.today Sajt je nastao u istoimenom projektu koji je realizovala NVO Župa u srcu uz finansijsku podršku Fonda za kritično ugrožene ekosisteme – CEPF.

Na održavanju i unapređenju sajta osim NVO Župa u srcu učestvovaće NVO CZIP, NVO Društvo mladih ekologa, NVO Green Home i Centar za klimatske promjene, prirodne resurse i energiju. Ove organizacije su kroz razne aktivnosti doprinijele da se skrene pažnja na Nikšićko polje kao značajno područje sa više ekoloških i turističkih aspekata.

Sajt osim prezentacija pojedinih staništa u Nikšićkom polju kroz razne kategorije ima za cilj da prezentuje biljni svijet, ptice koje se mogu pronaći u ovom području, zanimljive turističke priče, vodene potencijale sliva, ekološke priče iz područja,  podzemni svijet, kao i zvanično zaštićena područja u opštini Nikšić.

Sajt je osmišljen da okuplja sve one koji shvataju značaj zaštite ovog područja pa ostaje otvoren za zanimljive priče, reportaže i fotografije koje ćemo sa zadovoljstvom objavljivati. Želja nam je da se u rad sajta uključe i druge NVO, ali i neke od državnih institucija kako bi razvili bolju i kvalitetniju saradnju ka ostvarenju cilja zaštite područja.

Vaše priče i fotografije o Nikšićkom polju možete poslati na mail endemnik@gmail.com 

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top