Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Očišćen mjesni centar u Župi

Danas su aktivisti ,,Župa u srcu”, predstavnici mjesne zajednice Župa i zaposleni firme ,,Naše voće” očistili prostor od mjesne zajednice, pored osnovne škole do kuća Vojinovića. Očišćen je i dio dvorišta u OŠ ,,Dušan Bojović”. U akciji je sakupljeno preko 40 vreća raznog otpada koji nesavjesni građani bacaju pored puta. Dominantan je otpad koji đaci župske škole bacaju putem što govori da se na ekološkom obrazovanju i kulturi življenja mora još raditi, dok je za neke ,,slučajeve” neophodno angažovanje pedagoga i psihijatara.

Očišćen je prostor oko postavljene solarne klupe koja je nedavno bila na meti vandala. Niska ekološka svijest koja se kod dosta njih graniči sa vandalizmom najprije se rađa u porodici i izgleda se teško ispravlja kroz obrazovne institucije. Iz NVO Župa u srcu apeluju na mlade i sve ostale građane Župe da ne zatrpavaju prostor u kom žive otpadom, jer je izgled mjesta slika i svih nas.

Oni se nadaju da će ovih ekoloških akcija biti više u samoj školi kako bi se ekološka svijest bar najmlađih povećala i dovela do vijeka u kome živimo.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top