Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Održan skup bratstva Dačevića

Juče, na dan Uspenja Presvete Bogorodice, u narodu poznata kao Velika Gospojina, bratstvo Dačevića, iz sela Oblatna – Župe Nikšićke, uzelo je za istorijski datum njihovu prislavu od slave Svetog Luke, i organizovalo okupljanje po prvi put, pod šatorom, na zemlji svojih predaka, pozivajući svu braću i sestre širom zemlje da im se pridruže, kako bi ustanovili zajedničke korijene.

Na okupljanju je pristigao znatan broj braće i sestara iz Republike Srpske: Čajniča, Goražda, Ponikava; iz Srbije: područje Banata, Srpske Crnje, Zrenjanina, Novog Sada, Beograda; iz Slovenije – Maribora; Pljevalja i drugih mjesta. U ime “gostiju” obratio se okupljenima Milenko – Miki Vitkov iz Goražda, govoreći nadahnuto.

Ispred organizatora, domaćina ovog skupa, okupljenima je poželio dobrodošlicu Borislav – Boro Milisavov, kao najstariji član bratstva i izrazio želju da se okupljanje nastavi u budućnosti bar jednom godišnje, te da postane tradicionalno. Govorili su još i Milika – Čeko Rajkov, izrazivši želju da ubuduće bratstvo bude još brojnije, dok je Branislav – Bajo Milisavov u ime bratstva govorio o postanku plemena Nikšići, čiji su izdanci i Dačevići iz Nikšićke Župe.

Skup je uveličao svojim prisustvom Župski paroh Vasilije, koji je blagoslovio skup i osveštao slavski kolač. Govorili su još i Ranko Milosavov, i Drago Mirkov, a sve u smislu velike bratstveničke radosti što je do ovog okupljana došlo. 

Uz muziku, pjesmu, igru i lijepo druženje, kako to i priliči ovakvom skupu, isti je završen na opšte zadovoljstvo svih prisutnih.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top