Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Osjeti ukus Župe

Osim daleko poznate šljivovice neizostavni dio asortimana su i džemovi, slatko od šljiva, a kod nekog i sušene šljive, da se nađe tokom zimskog perioda.

Njen miris se ovih dana širi Župom. Njena ljepota u svom šarenilu jesenjih boja nadmašuje sve. Kada je probate svake jeseni u njoj osjetite ukus Župe i svu ljepotu ovog kraja. Nijedno drugo voće toliko ne odslikava Župu. U njoj se nalazi svo bogatstvo ovog kraja. Pomiješano najbolje iz plodne župske zemlje, vazduha i vode i sastavljeno u plavičastom voću koje malo ko da ne voli. Njeno veličanstvo šljiva. Godinama dodatni izvor prihoda, za mnoge ona mnogo više daje nego što joj Župljani vraćaju. Preko 19 hiljada stabala ove dragocjene voćke u Župi su resurs koji treba čuvati, ali i proširivati. Župu u ovom periodu vole svi obići. Ona je ’’krivac’’ i što mnogi od Župljana koji žive u okolnim gradovima u ovom periodu češće obilaze zavičaj.

Do prije desetak godina sva količina šljiva je išla u župsku šljivovicu. Danas pak, mnoga domaćinstva obraduju kupce na podgoričkim pijacama, time stičući prihod koji dobro dođe u periodu početka školske godine.

Osim daleko poznate šljivovice neizostavni dio asortimana su i džemovi, slatko od šljiva, a kod nekog i sušene šljive, da se nađe tokom zimskog perioda.

Osjetite ukus Župe, probajte župsku šljivu.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top