Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Otvara se zdravstvena apoteka u Župi

Danas je inicijativa predsjednika Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljuba Radulovića da se u tom mjestu otvori apoteka realizovana potpisivanjem ugovora. Apoteka će biti smještena u privremenom objektu Lutrije Crne Gore koji se nalazi u Miolju Polju. Ugovor o zakupu između firme Monterfam i Lutrije Crne Gore je potpisan danas na pet godina. Objekat se nalazi pored mjesne ambulante i na taj način će se zaokružiti primarna zdravstvena zaštita u Župi Nikšićkoj.

Kako ističe Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović mjesna zajednica posebnu zahvalnost duguje direktoru firme Monterfam Rašu Dragašu koji je, kako navodi Radulović navedenu inicijativu podržao i aktivno se uključio da se ista realizuje i na pravi način prepoznao potrebu rješavanja ovog problema u našem mjestu  pokazavši kako se državne institucije stavljaju u službu stanovnika bilo kojeg mjesta u državi.

,,Naredni mjesec slijedi adaptacija navedenog objekta, a početak rada apoteke se očekuje sredinom januara 2020. godine. Imajući u vidu činjenicu da su mještani Župe morali da idu u Nikšić za svaki propisani recept u mjesnoj ambulanti, ovo će svakom mještaninu biti veliko olakšanje.” navodi Radulović i dodaje:

,,U proteklom periodu smo imali i podršku direktora Doma zdravlja Veska Bulatovića kako bi se mjesna ambulanta dovela na zavidan nivo, a u adaptaciji iste je učestvovala i firma Uniprom metali.”

Kako je najavio Radulović u narednom periodu će biti konkretizovane još neke aktivnosti koje će doprinijeti sigurnijim uslovima za život župskih domaćinstava o čemu će biti blagovremeno obaviješteni.

 

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top