Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Otvoren konkurs za Nagradu za filantropiju “Župa u srcu 2016”

 Organizacija “Zupa u srcu”, otvara

 

KONKURS ZA

NAGRADU ZA FILANTROPIJU

Za pojedince, privredna društva, medije, nevladine organizacije, institucije i udruženja – koji su na najdjelotvorniji način podržali akcije i projekte za opšte dobro i izgradnju građanskog društva u Zupi.

CILJ KONKURSA je da prepozna i javno istakne privredna društva, pojedince, medije, institucije, nevladine organizacije i udruženja, koji svojim lobiranjem, materijalnom i finansijskom  podrškom daju primjer drugima i postavljaju standarde kojima bi trebalo težiti kada je u pitanju ulaganje u opšte dobro i izgradnja građanskog društva u Zupi. Istovremeno, cilj nagrade je da podstakne oživljavanje i razvoj vrijednosti kao što su solidarnost, humanost i filantropija.

Nagrada “Zupa u srcu” se dodjeljuje u sljedećim kategorijama:

• ZA DOPRINOS EKONOMSKOM RAZVOJU ZAJEDNICE

• ZA DOPRINOS PROJEKTIMA ZA OPSTE DOBRO

• ZA INDIVIDUALNI DOPRINOS

Pored tri glavne nagrade, otvoren je konkurs i za nekoliko specijalnih priznanja:

• SPECIJALNO PRIZNANJE ZA MEDIJSKI DOPRINOS PROMOCIJI ZUPE

• SPECIJALNA PRIZNANJA ZA UCESCE U PROJEKTIMA ZA OPSTE DOBRO

Rok za prijem prijava je 26. Avgust 2016. godine. Nagrade će biti uručene na svecanosti koja ce biti odrzana 28. avgusta u Zupi.

PRAVO UČEŠĆA imaju privredna društva i mediji koji posluju u Crnoj Gori, pojedinci iz Crne Gore i dijaspore, udruženja i državne institucije (zavisno od kategorije).

KO PODNOSI NOMINACIJE:

Svi zainteresovani građani/ke – pojedinci/ke, privredna društva, nevladine organizacije, mediji, institucije, sa mogućnošću samokandidovanja.

Za kategoriju  ZA DOPRINOS EKONOMSKOM RAZVOJU ZAJEDNICE mogu se nominovati privredna društva, organizacije i pojedinci koji su u prethodnom periodu ulagali sredstva u infrastrukturu i projekte koji vode ka ekonomskom razvoju Zupe.

Za kategoriju ZA DOPRINOS PROJEKTIMA ZA OPSTE DOBRO mogu se nominovati organizacije, privredna društva i pojedinci koja posluju u Crnoj Gori, koja su svojim ulaganjem (materijalnim i/ili nematerijalnim) podržali projekte od opsteg dobra u Zupi.

Za kategoriju INDIVIDUALNI DOPRINOS može se nominovati pojedinac iz Crne Gore i dijaspore koji je ličnim angažmanom (dobrotvorne aktivnosti, materijalne donacije, lobiranje, besplatne profesionalne usluge, volonterizam i sl), bilo na nivou lokalne zajednice ili društva, doprinio rješavanju problema i unapređenju života u Zupi.

Za kategoriju SPECIJALNO PRIZNANJE ZA MEDIJSKI DOPRINOS PROMOCIJI ZUPE mogu se nominovati novinari/urednici, medijski timovi i sami mediji, pisci i umjetnici koji su svojim radovima promovisali Zupu u zemlji i inostranstvu.

Za kategoriju  SPECIJALNA PRIZNANJA ZA UCESCE U PROJEKTIMA ZA OPSTE DOBRO mogu se nominovati nevladine organizacije, grupe građana/ki, institucije i pojedinci koji su na bilo koji nacin ucestvovali u akcijama od opšteg dobra.

KAKO SE PRIJAVITI:

 

Prijave možete poslatu putem e-maila zupausrcu@gmail.com

 

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top