Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Pejović otvoreno prijeti, Župa će reći svoje protestom

Danas je na adresu Predsjednika MZ Župa Dragoljuba Radulovića stigla otvorena prijetnja tužbom koju je potpisao direktno Veselin Pejović formalni vlasnik firme Uniprom metali zbog kako se navodi u pismu ”neistinitih, neprimjerenih i neosnovanih izjava” koje kako je rečeno širi predsjednik mjesne zajednice. Kako se dalje navodi ovim se nanosi direktna i nesaglediva šteta njihovoj kompaniji.

Pejović je iznio podatke da je rude izvezeno mnogo manje nego što se navodi, a i da je firma Uniprom metali ulagala u Župu 830000 eura za tri godine dostavljajući spisak sa urađenim od čega je 502078,00 eura ili pola miliona eura direktno povezano sa štetom koju su Rudnici boksita i njegov pravni nasljednik firma Uniprom metali nanijeli putnoj infrastrukturi. U ovu sumu su ušle popravke puta ka Seocima odakle se vrši eksploatacija, sanacija oštaćenja puta u Liverovićima, ali i otkup zemljišta za potrebe eksploatacije rude i zamislite građani Župe, zimsko čišćenje snijega po asfaltu koji svakodnevno uništava teška mehanizacija firmi koje odvoze rudu.

Stavke koje se dalje navode kako je saopštio predsjednik Radulović rađene su mimo znanja mjesne zajednice u dogovoru sa pojedincima, pa postoji osnovana sumnja za koje svrhe je stvarno otišlo ovo ulaganje.

Navodi se da je na ime poboljšanja uslova života mještana u blizini kopa Zagrad u toku 2016, 2017. i 2018. godine plaćeno 90700,00 eura koje takođe nije išlo preko mjesne zajednice. Na šta se odnose ove stavke i ko je sve dobio ova sredstva od Uniprom metala se ne navodi, ali svakako da je sada jasnije zašto su pojedini stanovnici koji kako su naveli žive blizu rudokopa posmatrali mirno uništavanje površinskog kopa Zagrad.

Pejović je saopštio da je opština Nikšić prihodovala od Uniproma po osnovu poreza i koncesije oko 1,7 miliona eura što je iznos koji bi Župi završio većinu infrastrukturnih problema do danas.

Osim ovih pozicija navodi se između ostalih da su finansirani donatorski radovi bratstva Čvorovića za crkvu na Dublju 5300,00 eura, iskop ili kako ga mnogi Župljani zovu raskop terena na Zagradu 2750,00 eura pošto je teren do danas u istom stanju… Navode se i donacije za poklon paketiće i liječenje pojedinaca koje su oko 3000,00 eura za 3 godine. Da li je ovo za pohvalu firmi koja je odnijela milione eura rude iz Župe predsjednik Mjesne zajednice Dragoljub Radulović ostavlja Župljanima i javnosti da prosudi. Naveli smo one najzanimljivije stavke, a kompletan spisak postoji  i kod Toma Kneževića koji je istim mahao na poslednjem zboru Župljana.

Predsjednik Mjesne zajednice je reagovao na ovo pismo poručujući Unipromu da je iz javno objavljenih podataka u dnevnim novinama izvučen zaključak o odnošenju oko 200 miliona eura vrijednosti boksita, postavljajući pitanje gdje je župska ruda i ko je ponio, da li su država i Župa oštećene za iznos rude koja se pojavljuje kao razlika.

Za navedenu stavku da je Uniprom finansirao kilometar puteva predsjednik mjesne zajednice kako kaže prvi put čuje, pa i ova stavka navodi na sumnju da čim mjesna zajednica ne zna za ovo isto zloupotrijebljeno u ”političko asfaltiranje” koje je krasilo Župu mnogo godina unazad.

Ulaganje od 25000 eura za koje Pejović tvrdi da je otišlo na rekonstrukciju ambulante je takođe neistinito jer je direktor Doma zdravlja Nikšić javno saopštio da je to ulaganje bilo 5000 eura.

 

Predsjednik Radulović dalje navodi da je Uniprom imao priliku mnogo puta da odgovori na pruženu ruku saradnje sa  mjesnom zajednicom, a da na mnoge zahtjeve nikada nije stigao odgovor, pa će Župljani na zboru kazati svojim prisustvom šta misle o ovim optužbama.

O neuplaćivanju sredstava za rekultivaciju, ko je kriv za nepoštovanje koncesionog akta i glavnog projekta za površinsku eksploataciju Zagrada će se tek otvoriti pandorina kutija pošto su to teme koje Uniprom metali i Pejović izgleda izbjegavaju pomenuti.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top