Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Počelo postavljanje bankina i zaštitnih mreža

 Još jedan važan projekat, vrijednosti 730.000 eura, u MZ Župa Nikšićka je počeo da se realizuje. Naime na prvih pet kilometara rekontruisane saobraćajnice od Rubeža do Krstovača biće  postavljanje metalne bankine, a na kamenim kosinama zaštitne mreže.  Takođe će biti postavljene saobraćajna i turistička signalizacija.  Sredstva su obezbijeđena iz kapitalnog budžeta Crne Gore, a radove izvodi firma L- gradnja. Iz mjesne zajednice Župa su saopštili da je planirano da se svi radovi izvedu do kraja ove godine, što će značajno doprinijeti sigurnosti svih učesnika u saobraćaju.

Kako je najavio Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović u toku je i izrada projekta nastavka rekonstrukcije glavne saobraćajnice od Krstovača do Miolja Polja, na kojoj će radovi, ako sve bude išlo redovnim tokom,  početi u prvoj polovini 2023.godine.

,,Osnovno je da se ponovo uspostavi dinamika rekonstrukcije glavne saobraćajnice do sela Morakovo, koja je od izuzetnog značaja za sve stanovnike MZ Župa Nikčićka. Savjet MZ očekuje punu podršku kako opštinskih , tako i državnih institucija. Do kraja ove godine očekujemo i realizaciju asfaltiranja oko 2,5km seoskih puteva kroz program IFAD, a u prvoj polovini 2023. godine dogovoreno je sa rukovodstvom Opštine Nikšić asfaltiranje oko 6km puteva u župskim selima. Očekujemo i podršku Ministarstva poljoprivrede na planu poboljšanja puteva u planinskim reonima na kojima tokom ljetnjeg perioda izdig vrši veliki broj župskih domaćinstava.’’, najavio je Radulović aktivnosti ove Mjesne zajednice u sledećoj godini.

Jačanjem infrastrukture u ruralnim područjima ,kao što je Župa, stvaraju se uslovi za bolji život stanovnika, što daje garanciju da će mali broj ljudi napuštati svoja ognjišta, jer je to garancija opstanka našeg mjesta. Iz MZ Župa poručuju da će Savjet ove mjesne zajednice i u narednom periodu insistirati na realizaciji svih projekata koji su u interesu svakog stanovnika Župe. 

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top