Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Počeo prijem dokumenata za upis u vrtić Mačak

Upis djece u JPU “Dragan Kovačević“ za 2017/18. godinu, što uključuje i župski vrtić ”Mačak” počeo je juče i trajaće do 16. juna.

U vrtić Mačak ove godine mogu se upisati djeca jaslenog uzrasta do tri godine i djeca od tri godine do polaska u školu.

Upis će se vršiti svakog radnog dana u periodu od 8h do 13h u vrtiću ”Mačak”, a uz prijavu koja se preuzima kod Komisije za upis, potrebno je dostaviti i sledeća dokumenta.

„Za djecu koja se prvi put upisuju – izvod iz matične knjige rođenih, potvrdu od strane izabranog ljekara za djecu uzrasta od 3 do 5 godina; za djecu koja su već boravila u ustanovi – potvrdu od ustanove da je roditelj – staratelj, izmirio sve obaveze prema istoj zaključno sa 31. 5. 2017. godine; za djecu sa teškoćama u razvoju – rješenje o usmjerenju u prilagođeni obrazovni program“, naveli su iz ”JPU Dragan Kovačević”.

Prijem dokumenata vrši Komisija za upis u periodu od 1. juna do 16. juna svakog radnog dana od 8.00h do 13.00h u vrtiću.

Upis djece u vrtić i jaslice, objašnajvaju iz JPU ”Dragan Kovačević”, za školsku 2017/18 godinu obaviće se za Primarni program u vremenu od 6h do 17h i u kraćem programu (program pripreme djece za osnovnu školu), za djecu od 5 godina do polaska u osnovnu školu (samo za djecu koja nijesu uključena u primarni program).

„U kraći program upisuju se djeca od 5 godina do polaska u školu koja nisu uključena u primarni program. Za upis djece u ovaj program roditelj treba da priloži zahtjev za upis koji se dobija  u Ustanovi kod Komisije za upis djece“. Rang listu djece u roku od sedam dana od dana isteka roka za podnošenje zahtjeva za upis utvrdiće Komisija JPU ”Dragan Kovačević”, a lista će biti objavljena na oglasnoj tabli.

Navodi se i da roditelji djeteta prigovore mogu podnijeti u roku od tri dana.

„Molimo roditelje – staratelje da se pridržavaju naznačenih rokova kako bi smo blagovremeno obavili upis“, dodali su u konkursu i podsjetili da će se potpisivanje ugovora o međusobnim pravima i obavezama između roditelja i ustanove, vršiti u toku samog upisa kod referenta za uplate.

Dodatne informacije u vezi upisa mogu se dobiti na brojeve telefone 040/243-520, 040/245-834 i 040/245-835 svakog radnog dana od 7.00h do 14.00h.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top