Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Poezija koja je sinoć osvojila Župu

Teško je riječima opisati i prenijeti utiske sa sinoć održane poetske večeri u holu OŠ ”Dušan Bojović” u Župi. Ne postoji pero koje može ispisati lakoću kazivanja stihova i poezije Gordane Sarić ali i svih ostalih učesnika događaja. Poezija i njen doživljaj kroz kazivanja Zorice Baletić Ivanović i župskih pjesnikinja Anđele Peković, Milene Mušikić, Žane Radulović i recitacije Anite Perišić sinoć su bile na vrhuncu održavši pažnju publike sve do samog kraja. Tišinu koju je uzrokovalo njihovo kazivanje poezije je na momente prekidao samo gromoglasni aplauz više nego zadovoljne publike.

Besprekorno osmišljen program i vođenje istog od strane Marije Mitrović kao da je bio motiv i za pjesnike i za publiku da se potrude da ovaj događaj ostane uspomena i podstrek za nove i bolje.

Gordana Sarić svoje pjesme doživljava kao život, pa im se sa toliko žara i zanosa posvećuje pritom prenoseći svoje emocije i na publiku. Ona je sinoć u svom bogatom repertoaru našla mjesto i za župske mališane uspjevši da ih u dvije recitacije duboko i nasmije.

Zorica Baletić Ivanović nas je najprije podsjetila stihovima koliko je vrijedna i ovovremena poezija Vita Nikolića da bi potom i svojom poezijom otkrila neko svoje novo lice Župskoj publici i đacima  kojima ona predava u župskoj školi.

Potom su na red došli stihovi naših mladih župskih pjesnikinja. Neprocjenjiva vrijednost leži u stihovima Anđele Peković, Milene Mušikić, ali i najmlađe od njih  Žane Radulović. One su svojim stihovima podsjetile koliko je Župa dugo sve ono što vrijedi potirala i stavljala u drugi plan, koliko su dugo druge nevrijednosti bile na prvom mjestu u Župi. Bila je to večeras neka nova i bolja Župa. Prava Župa kako se već čuše komentari.

Na kraju je Anita Perišić besprekornom recitacijom pjesme koja je posvećena Gordani Sarić dotakla i dušu pjesnikinje, pa su na kraju svi bili prezadovoljni. Oduševljeni i događajem i pjesnikinjama i publikom. Organizatorima MZ Župa, organizaciji Župa u srcu i OŠ ” Dušan Bojović” ostaje da i ubuduće nastave sa organizovanjem sličnih događaja.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top