Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Poklon Julki Marojević za Dan starih

Predstavnici MZ Župa Dragoljub Radulović i mIlan Dragnić su danas na Međunarodni dan starih osoba učinili jedan human gest poklonivši ispred mjesne zajednice mašinu za pranje veša starici Julki Marojević. Sedamdesetogodišnja starica koja živi sama u župskom selu  Morakovo, u trošnoj kući nikada nije imala mašinu, pa je bila više nego obradovana na uručivanju poklona.

“Živim sama i nikada nijesam imala veš mašinu. Do 2006. godine sve sam ručno prala, a kako više zbog zdravlja nijesam mogla, moja rođaka Rada Marojević je stalno uzimala robu i nosila kod nje kući da pere. Sada više neće morati jer i ja imam veš mašinu. Ovaj gest mi zaista puno znači jer ništa nijesam tražila, a oni su se sami sjetili. Ovo je prvi put da me se neko sjetio”, kazala je Marojević.

Predsjednik MZ Župa, Dragoljub Radulović, je uručujući poklon istakao da je mjesna zajednica željela da ovako obilježi ovaj značajan dan za sve stare osobe.

“Željeli smo da na skroman način obilježimo Međunarodni dan starih osoba i da pošaljemo poruku iz jednog malog nukleusa društva, kao što je Mjesna zajednica, da treba obratiti pažnju na najstariju populaciju, jer oni su bili temelj našeg društva i sve ovo što imamo oni su nam stvorili. Slučajno smo od Julkinih komšija saznali da ona nikada nije imala veš mašinu, da je već u godinama i da ne može više ručno prati, pa smo željeli da joj ove stare dane donekle učinimo lakšim”, kazao je Radulović.  

Kako je kazao Radulović mjesna zajednica je u  prethodnom periodu u više navrata, zajedno sa Centrom za socijalni rad, organizoval akcije i pomogla nekoliko ugroženih domaćinstava u toj Mjesnoj zajednici.

On je obećao je da će i u narednom periodu MZ Župa nastojati da, u skladu sa svojim mogućnostima, pomogne starijim žiteljima toga kraja kako bi im starost učinili lakšom i ljepšom.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top