Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Popravni za institucije Opštine Nikšić

Savjet MZ Župa Nikšićka je danas održao sastanak sa Sekretarijatima za investicije i saobraćaj kao i sa Agencijom za projektovanje i planiranje opštine Nikšić u cilju prevazilaženja krize nastale neadekvatnim odnosom Opštine Nikšić prema dogovorenim investicijama za 2022. godinu koje su trebale biti realizovane u Župi.

Kako je saopštio predsjednik Savjeta MZ Župa Dragoljub Radulović predstavnici sekretarijata i agencije za projektovanje su se saglasili da su zakazali i nijesu na vrijeme djelovali prema projektima u Župi i to je razlog što se sada došlo u situaciju da postoji veliki rizik da se sredstva koja su dobijena iz kapitalnog budžeta na vrijeme ne iskoriste čime se u potpunosti potvrđuju nedavno iznijete tvrdnje od strane predsjednika Savjeta MZ Župa Nikšićka.

Konstatovano je da je Savjet MZ sve uradio na vrijeme, ali se ipak ispostavilo da opštinske službe nijesu ispoštovale dogovorenu dinamiku. Stoga su danas doneseni jednoglasni zaključci na kojima će se urgentno djelovati kako bi se spriječilo gubljenje dobijenih sredstava. 

Sledeći sastanak o daljim aktivnostima je 26. 08.2022.godine sa predsjednikom opštine Nikšić Markom Kovačevićem kada će se konkretno sve detaljno znati o sudbini svih projekata koji nijesu realizovani, a obećani su. O detaljima sa tog sastanka mještani Župe će biti u potpunosti informisani. Današnji sastanak je pokazao puno jedinstvo članova Savjeta MZ Župa Nikšićka koji nastoji da se u punom obimu zaštiti interes Župe koliko je to u njegovoj moći. Naredni dani će pokazati da li će se u tome uspjeti.- poručio je na kraju Radulović.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top